Jeepy Renegade a Compass přijíždí v plug-in hybridní verzi 4xe

Jeepy Renegade a Compass přijíždí v plug-in hybridní verzi 4xe
Fotografie: Jeep
  • Novinky nabídnou dojezd 50 km čistě na elektřinu
  • Oba nabídnou baterie o kapacitě 11,4 kWh
  • Zatím není známa česká cena

Elektrifikace se nevyhnula ani dvěma modelům od automobilky Jeep. Konkrétně se jedná o Compass a Renegade, které přichází v plug-in hybridní verzi 4xe. Ty pak časem doplní také Wrangler. Na základě tiskové zprávy vám pak můžeme zprostředkovat první technické údaje. Ačkoliv premiéra obou proběhla již loni, aktuálně jdou vozy do prodeje.

Na elektrický režim půjde jet maximálně 130 km/h

Důležitá je zde hlavně technologie 4xe, která zahrnuje spolupráci benzinového motoru o objemu 1,3 litru MultiAir Turbo a dvou elektromotorů. U každé nápravy je pak umístěn vždy jeden a kombinovaný výkon činí u základní verze 190 koní. U silnějšího provedení Trailhawk čekejme slušných 240 koní. Podle Jeepu máme počítat se zrychlením z 0 na 100 km/h do 7 sekund a maximální rychlost činí na čistě spalovací režim 200 km/h, v případě elektrického režimu pak pouze 130 km/h. Všemu sekunduje automatická převodovka se šesti stupni.

Podstatnou částí jsou i baterie, které disponují kapacitou 11,4 kWh. To by mělo postačit k dojezdu 50 km čistě na elektřinu. Dobíjení půjde provádět skrze domácí zásuvku a také wallbox, skrze který se baterie dobijí naplno za 90 minut. Samozřejmě nechybí ani specifický pohon všech kol, který právě značí zkratka 4xe. A kdo by se snad bál jet s „poloelektrickým“ Jeepem do vody, nemusí mít žádný strach.

Výrobce si dal záležet na dokonalém odizolování elektrických komponent. Menší Renegade tak může do hloubky až 40 cm, větší Compass pak zvládne 50 cm. U dokonalejší verze Trailhawk najdeme na podvozku ochranné přimontované ocelové pláty, což ve spojení se světlou výškou 20,1 cm u Renegade, respektive 21,3 cm u Compassu umožní průjezd i náročnějším terénem.

Zatím se neví přesná cena pro český trh, za to již můžeme prozradit, co se objeví v základní výbavě. Počítat lze zcela jistě s obrazovkou palubního systému o velikosti 8,4", která bude disponovat taktéž navigací. Dále se objeví bezklíčový vstup do vozu a pro model Renegade bude připraveno 18 různých barev karoserie, pro větší Compass pak ještě o čtyři více. Společně s tím dorazí volič hybridního režimu, který umožní přizpůsobit si svůj zážitek z jízdy skrze módy Hybrid, Electric a e-Save.

Technické parametry Jeep Renegade 4xe

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, ? × ? × ? mm, ? kg
PohonHybridní (elektřina/benzin), hnaná náprava: 4×4
Výkon + 190
Baterie11,4 kWh
Spotřeba?
Infotainment? displej
Cena od

Technické parametry Jeep Compass 4xe

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, ? × ? × ? mm, ? kg
PohonHybridní (elektřina/benzin), hnaná náprava: 4×4
Výkon + 190, točivý moment: 400 Nm
Baterie11,4 kWh
Spotřeba?
Infotainment? displej
Cena od
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze