I Tesla Model Y má porodní bolesti. A není jich zrovna málo

I Tesla Model Y má porodní bolesti. A není jich zrovna málo
Fotografie: Tesla.com
  • Mezi problémy patří kondenzace v zadních světlometech či nerovnoměrné lícování karosérie
  • Kompletní výčet chyb na YouTube zveřejnil kanál s názvem Car Confections

Tesla ušla velký kus cesty ve zpracování svých vozů, a tak se očekávalo, že Tesla Model Y bude po této stránce prakticky bezchybná. Jak se však můžeme podívat na videu, není to dvakrát pravda.

Tesla Model 3 si vedla daleko lépe než Tesla Model S, ale i tak měla chyby. Podle videa, které bylo zveřejněno na YouTube kanále Car Confections, se Tesla nevyhnula hned několika chybám. Mezi ně patří například kondenzace vody v zadních světlometech, nerovnoměrné mezery v karosérii, nerovnosti obložení v interiéru a tak dále. Na celý výčet chyb se můžete detailněji podívat ve videu. Autor videa hned zpočátku říká, že rozhodně není „hater Tesly“.

Možná jde jen o porodní bolesti a Tesla vše brzy vychytá, nebo také ne a majitelé se s tím budou muset naučit žít. Ne každý si však dokáže koupit auto v dané konfiguraci za 70 tisíc dolarů (1,7 milionu korun) a přehlédnout chyby. Většina zákazníků jistě bude chtít dokonalé zpracování. Je zde ale i skupina lidí, která to Tesle odpustí...

Víme, že do Evropy Tesla Model Y dorazí až po dostavění Gigafactory v Berlíně. Za auto půjde zapřáhnout malý karavan a velmi dobře si Model Y stojí po stránce dojezdu. Nejdříve se jednalo o 480 kilometrů, ale nedávno Tesla v tichosti dojezd zvedla nad 500 kilometrů dle cyklu EPA.

Technické parametry Tesla Model Y Long Range

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 750 × 1 921 × 1 624 mm, 2 003 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon
Baterie75 kWh, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 506 km
Infotainment15" dotykový displej
Cena1 750 000 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze