Hyundai a Autotalks budou spolupracovat na zvýšení bezpečnosti na silnicích

3
Hyundai a Autotalks budou spolupracovat na zvýšení bezpečnosti na silnicích
  • Hyundai Motor a Autotalks budou spolupracovat na vývoji nové generace čipové sady V2X pro síťově propojené automobily
  • Technologie V2X zvyšuje bezpečnost silničního provozu, optimalizuje mobilitu a má zásadní význam pro autonomní jízdu

Hyundai Motor uzavřel strategické partnerství se společností Autotalks, která se specializuje na výrobu čipových sad pro komunikaci typu V2X (Vehicle-to-Everything; mezi vozidlem a ostatními objekty – účastníky silničního provozu a dopravní infrastrukturou). Strategické partnerství společností Hyundai Motor a Autotalks bude mít podobu přímé investice, jejímž účelem je urychlit vývoj a využití nové generace čipových sad pro síťově propojené automobily.

Technologie V2X umožňuje automobilům komunikovat mezi sebou navzájem, s ostatními účastníky silničního provozu i s dopravní infrastrukturou, čímž přispívá ke zvýšení bezpečnosti silniční dopravy a optimalizaci mobility. Hlavním zaměřením všech řešení V2X je bezpečnost. V podstatě se jedná o spolehlivý „senzor“ s neomezeným „zorným úhlem“, který pracuje v jakémkoli prostředí a za jakýchkoli povětrnostních podmínek, přičemž pomáhá předcházet dopravním nehodám, ale také zabraňovat vzniku nebezpečných situací. Systémy V2X ve vozidlech, řízených člověkem, předávají řidiči důležité informace v podobě upozornění a sdělení nebo také mohou v nebezpečných situacích zasáhnout do řízení. V2X v autonomních vozidlech doplňuje stávající senzory, umožňuje jim přijímat informovanější rozhodnutí a usnadňuje jejich interakci s ostatními účastníky silničního provozu.

Konektivita je jednou z klíčových technologií, které lze využít v obchodních modelech pro chytrá města, ale i pro autonomní jízdu nebo informační a zábavní systémy,“ řekl Yunseong Hwang, ředitel obchodní divize pro otevřené inovace ve společnosti Hyundai Motor Company, a dodal: „Hyundai Motor bude i nadále pokračovat v investicích do nových přelomových technologií, které jsou v souladu s aktuálními i budoucími strategickými pilíři vývoje značky Hyundai.“

Hagai Zyss, generální ředitel společnosti Autotalks, k tomu poznamenal: „Skutečnost, že se vrcholný globální výrobce automobilů, jako je Hyundai, rozhodne přímo investovat do společnosti Autotalks, je nejen projevem důvěry v naší společnost, ale také dokladem perspektivy a růstu trhu se systémy komunikace V2X. Úsilí společnosti Hyundai o vývoj nejmodernějších komunikačních a bezpečnostních technologií je v dokonalém souladu s vedoucím postavením společnosti Autotalks v oblasti V2X. Financování od společnosti Hyundai podpoří realizaci technologických plánů společnosti Autotalks a pomůže našim zákazníkům i partnerům na celém světě.“

Hyundai rozšiřuje partnerství v oblasti konektivity za účelem jejího dalšího rozvoje, který je nezbytný pro autonomní jízdu. Vývoj technologií pro konektivitu umožní také využívat nové obchodní příležitosti v rámci infrastruktury chytrých měst.

Diskuze ke článku
Karel
Skladování baterií z elektromobil, auta na vodík, hybridy s vznětovými motory, ty jedou koukám, jen tak dál :-)
František Hrabal
Souhlasím s Karlem. Je až neskutečné na co vše se snaží myslet. Osobně neznám automobilku, která by se v současnosti zapojovala v tolika odvětvích jako Hyundai. Opravdu dobrá práce!
Danek Kocáb
Líbí se mi, že nad vším opravdu přemýšlí. Vše do detailu a tím si mě získali. Jedna z těch automobilek co myslí na životní prostředí a blaho lidí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze