EPA změřila spotřebu Fordu Mustang Mach-E. Výsledek není špatný

EPA změřila spotřebu Fordu Mustang Mach-E. Výsledek není špatný
Fotografie: ford.com
  • Mustang Mach-E ujede až 482 km na jedno nabití
  • Nejlepší dojezd nabídne verze s pohonem zadní nápravy

EPA zveřejnila výsledky dojezdu pro plně elektrický Ford Mustang Mach-E a podle všeho bez problémů nabídne dojezd až 482 km na plně nabité baterie. O výsledcích měření informuje electrek.co. Testem prošla většina dostupných verzí. První čistě elektrický crossover od Fordu nabídne u základní verze s pohonem zadní nápravy dojezd 370 km. Naopak u základní verze s pohonem všech kol dosahuje dojezd na plně nabité baterie pouze 338 km.

Testem zatím neprošla speciální verze California Route 1, avšak i ta by měla dle organizace EPA nabídnout dojezd přes 450 km. Kdo tedy touží po nejschopnějším provedení, bude muset volit verzi s pohonem zadní nápravy s prodlouženým dojezdem. Právě s tou nebude problém ujet 482 km, přičemž posádka by se neměla nikterak omezovat v klimatickém komfortu nebo dalších funkcích. Výsledky měření navíc přicházejí ve správnou dobu.

Tento plně elektrický Mustang totiž vstupuje za pár týdnů do prodeje, přičemž v nabídce bude několik výbav. První majitelé se však vozu dočkají až příští rok. Zajímavostí je pak to, že verze s prodlouženým dojezdem se budou moci nabíjet výkonem až 150 kW, zatímco standardní modely s kratším dojezdem „poberou“ jen 115 kW.

Technické parametry Ford Mustang Mach-E First Edition

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 712 × 1 881 × 1 597 mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon337 koní, točivý moment: 565 Nm
Baterie93 kWh
Nabíjenírychlonabíjení: 150 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 600 km
Cena od1 800 000 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze