Elektrický Jaguar I-PACE se blíží, známe jeho reálný dojezd

Elektrický Jaguar I-PACE se blíží, známe jeho reálný dojezd
  • Plně elektrický Jaguar I-PACE dorazí prvním zákazníkům zhruba za půl roku
  • Reálný dojezd se pohybuje kolem 400 kilometrů
  • Automobilka má flotilu 200 testovacích aut, která ujela už téměř 3 miliony kilometrů

Jaguar I-PACE je velmi očekávanou novinkou. Konečně se totiž dočkáme plnohodnotného konkurenta automobilů Tesla od renomovaného, nebo chcete-li původního výrobce. Automobilka koncept ukázala už před více než rokem, finální verze bychom se mohli dočkat na autosalonu v Ženevě na jaře. První kusy pak zákazníkům dorazí v létě. Že se vývoj tohoto elektromobilu blíží ke zdárnému konci potvrdila nyní i samotná automobilka. I-PACE je údajně z 99 procent hotov a zároveň byly ukončeny hlavní testy.

Flotila 200 testovacích aut ujela za posledních několik měsíců 2,5 milionu kilometrů za dohromady 11 tisíc hodin. Potvrzen byl také dojezd. Už dříve jsme věděli, že díky 90kWh baterii bude dojezd dle cyklu NEDC až 500 km. Jaguar nyní odhalil, že podle mnohem přesnějšího a realitě velmi se blížícího amerického cyklu EPA bude mít auto dojezd 350 kilometrů. Reálný dojezd v městských podmínkách tedy může být kolem 400, v případě mimoměstského provozu spíše 300 až 350 kilometrů. Dokonce jsme se na téma dojezdu dočkali i videa.

Zajímavé jsou i další parametry. Díky krátkým převisům a dlouhému rozvoru nabídne vůz velký vnitřní prostor, silné elektromotory s výkonem 400 koní potom zajistí akceleraci z 0 na 100 km/h za 4 vteřiny. Motory jsou, stejně jako v Tesle, umístěny na nápravách, což citelně zvětšuje vnitřní prostor. Dočkáme se tak i malého předního kufru. Nechybí neustálé připojení na internet a množství displejů v interiéru.

Jaguar I-PACE
Takto vypadají testovací vozy, které brázdí světové silnice

Cenovka má být přitom vždy jen o zhruba 10 % vyšší než u srovnatelně vybaveného modelu F-PACE se spalovacím motorem. Vrcholná verze by tak mohla stát kolem 2 milionů korun. Finálních specifikací a cen se dočkáme v březnu po představení na autosalonu v Ženevě. Poté bude možné si nový I-PACE konečně také objednat.

Jaguar I-PACE 2018

Rozměry4 682 × 1 895 × 1 565 mm, 2 133 kg
Výkon400 koní
Baterie90 kWh
Dojezd (WLTP)480 km

Zdroje: electrek.co, express.co, fortune.com

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze