Česká firma AGC Automotive loni vyrobila rekordních 32,5 milionů autoskel

Česká firma AGC Automotive loni vyrobila rekordních 32,5 milionů autoskel
  • Nejvíce se na celkovém počtu skel podílela skla boční
  • Nejvíce firma investovala do výroby čelních skel, která zaznamenala největší růst
  • Mezi zákazníky patří Daimler, Volkswagen nebo koncern PSA

AGC Automotive Czech překonal i loni rekordní hranici vyrobených autoskel. Firma ze severu Čech, která patří mezi největší výrobce tohoto sortimentu v Evropě, loni vyrobila téměř 32,5 milionů autoskel. Zhruba 80 procent produkce směřovala do zahraničí. Mezi nejvýznamnější zákazníky patřily koncerny Volkswagen, Daimler (Mercedes) a PSA (Peugeot/Citroën). Oproti roku 2017 počet vyrobených autoskel vzrostl o 1,5 procenta.

Rok 2018 byl rekordní pro celý evropský automobilový průmysl. Díky tomu se nám podařilo opět posunout hranici množství vyrobených autoskel. Na tuto úroveň jsme se dostali také díky tomu, že dlouhodobě investujeme do nových technologií, které nám umožňují rychleji a v lepší kvalitě vyrobit rostoucí počet autoskel. Vloni se nám také podařilo úspěšně rozjet několik zajímavých, i když na přípravu náročných projektů. Připomenu například projekt pro ruské vládní limuzíny. Příprava a vývoj samotné výroby ve spolupráci se zákazníkem trvala zhruba dva roky. I v roce 2018 jsme si udrželi postavení důležitého dodavatele pro největší evropské automobilky a díky tomu se zařadili mezi největší exportéry nejen v regionu, ale v celé České republice,” říká Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

Největší podíl na celkovém počtu vyrobených autoskel měla skla boční. Těch v AGC Automotive Czech v roce 2018 vyrobili za více než 25 milionů korun. „Největší nárůst výroby jsme přitom zaznamenali u čelních autoskel,“ doplnil Steklý. S výrobou čelních skel loni souvisely i největší investice firmy. Celkově v roce 2018 v chudeřickém závodě proinvestovali zhruba 330 milionů korun. „Z toho zhruba 163 milionů korun tvořily dílčí investice do v současnosti hlavního investičního projektu, výstavby nové technologie pro výrobu ‎čelních laminovaných autoskel,“ dodal Luděk Steklý.

Pro firmu byla také loni důležitá stabilizace počtu zaměstnanců, jejichž počet se pohybuje na úrovni 2 400. „V loňském roce jsme úspěšně rozvíjeli HELP linku, díky které pomáháme zaměstnancům úspěšně řešit například exekuce. Služby linky jsme rozšířili o další poradenství. I díky tomu se tento projekt stal nejlepším v rámci celostátní soutěže TOP Odpovědná firma,“ řekl personální ředitel firmy Tomáš Brokeš.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze