Carsharing HoppyGo a iniciativa #SKODAAUTOpomaha zajistí distribuci léků a potravin

Carsharing HoppyGo a iniciativa #SKODAAUTOpomaha zajistí distribuci léků a potravin
Fotografie: HoppyGo
  • Především senioři v Praze a dalších velkých městech řeší, jak se v současné situaci dostat k důležitým lékům, zdravotnickým pomůckám a potravinám
  • Humanitární organizaci ADRA společnost HoppyGo společně s iniciativou #SKODAAUTOpomaha poskytla již 17 vozidel, které slouží k distribuci potřebných prostředků seniorům
  • Další vozy se nyní distribuují do dalších organizací a měst: jmenovitě Brna, Olomouce nebo například Mnichova Hradiště
  • V dalších dnech by se měla tato iniciativa rozšířit i mezi dobrovolníky z řad uživatelů carsharingu HoppyGo

Ve čtvrtek 19. března distribuovalo pomoc ve městech již 17 vozů, další desítky se předají v dalších dnech. V první fázi je k dispozici přes 100 vozů ze sítě Škoda Auto, 11 vlastních vozů carsharingu HoppyGo, a díky spolupráci s mateřskou společností Škoda Auto Digilab také flotila projektů Uniqway a pražské elektrické skútry BeRider. Zapůjčené vozy pomohou s distribucí důležitých léků seniorům, kteří jsou aktuálně nejohroženější skupinou obyvatel. Ve vozech jim dobrovolníci dovezou také hotové jídlo a potraviny. Ve spolupráci s humanitární organizací ADRA budou zapůjčenými vozy rozváženy také důležité zdravotnické pomůcky, jako jsou roušky či respirátory, které mezi lékaři a sociálními pracovníky stále chybí.

HoppyGo spolu se Škoda Auto DigiLab pro tyto účely rovněž vybudovalo ozonovou čisticí stanici v pražských Holešovicích, kde budou všechna vozidla kompletně vyčištěna. Stanice má kapacitu 10 aut za hodinu a je tu speciální tým, který má k dispozici ozonové generátory, dezinfekční spreje a dezinfekční mýdlo. Personál speciální preventivní stanice během několika minut vyčistí vnitřní cirkulační obvod a kontaktní plochy i vozů zevnitř i kritických ploch zvenčí. Z této stanice, která může sloužit majitelům nabízejícím auto prostřednictvím carsharingu HoppyGo jako místo pro odevzdání vozu, budou vozy dále distribuovány humanitární organizaci ADRA.

Abychom zaručili maximální bezpečí řidičů, zdravotnického personálu, ale i potřebných, rozhodli jsme se vybudovat speciální preventivní stanici. Po konzultaci s odborníky splňuje přísná kritéria pro maximální čistotu vozů a hygienickou nezávadnost převáženého příslušenství. V další fázi plánujeme i zapojení dobrovolníků z řad majitelů vozů naší platformy HoppyGo a komunikujeme s dalšími neziskovými organizacemi. Budeme rádi, když se do této iniciativy zapojí co nejvíce uživatelů, kteří budou ochotni zapůjčit dobrovolníkům vlastní vozy. V současné době evidujeme velké množství podnětů k tomu, jak by se mohli členové naší silné komunity zapojit,“ přibližuje Robin Švaříček, CEO P2P carsharingu HoppyGo.

Škoda Auto hledá nejrůznější způsoby jak pomáhat. Proto jsme se rychle zmobilizovali a dali k dispozici všechno co máme – fleety veškerých našich volných kapacit ŠKODA AUTO a dceřiných projektů. HoppyGo jako otevřená platforma k tomu skvěle funguje jako možnost veškeré zápůjčky plánovat a řídit. Věříme, že ADŘE v těchto náročných chvílích pomůžeme,“ komentuje Jarmila Plachá, Head of Škoda Auto Digilab.

Další města stejně jako vozy budou v nejbližších dnech přibývat. Majitelé vozů zaregistrovaní v platformě se mohou v případě zájmu sami přihlásit, aby poskytli svůj vůz za symbolickou cenu. Mohou se však zapojit i majitelé vozů, kteří nejsou zaregistrovaní do platformy HoppyGo. Pokud svůj vůz nepotřebují, mohou kontaktovat HoppyGo na fleet@hoppygo.com a jejich vůz bude zapůjčen k dobročinným účelům.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze