1900koňová Pininfarina Battista vyjde na skoro 60 milionů. Vyrobí se 150 exemplářů

1900koňová Pininfarina Battista vyjde na skoro 60 milionů. Vyrobí se 150 exemplářů
1
  • Z nuly na sto to zvládne za méně než dvě sekundy
  • Maximálka se pohybuje nad 400 km/h
  • Dojezd by měl být 480 kilometrů

Původně byl automobil vyvíjen pod označením PF0. Nyní firma oznámila, že ponese jméno Battista po zakladateli firmy Giovanni Battistovi. Designové studio Pininfarina je po bezmála 90 letech existence jedním z nejslavnějších jmen v automobilovém průmyslu. Zatímco karoserii samozřejmě navrhla a bude vyrábět sama, pohonné ústrojí dodá chorvatská firma Rimac Automobili, která již vyvinula vlastní elektrický sportovní vůz a spolupracuje například s automobilkou Porsche. Podle serveru theverge.com to má být jedno z nejrychlejších elektrických aut na světě.

Deklarovaný výkon vozu je 1 900 koňských sil a maximální točivý moment má hodnotu úctyhodných 2 300 Nm. Tuto velkolepou dávku energie dokáže auto využít ke zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Maximální rychlost přesahuje 400 km/h a elektromobil je na jedno nabití schopen ujet více než 480 kilometrů. Nabití akumulátoru o kapacitě 120 kWh má na 80 % trvat jen 40 minut.

Sériová výroba vozu Pininfarina Battista začne v roce 2020. Počítá se s vyrobením 150 kusů, které budou po padesáti prodávány ve Spojených státech, v Evropě a na Blízkém východě. Cena se má pohybovat mezi 2 a 2,5 miliony amerických dolarů, což je v přepočtu asi 46 až 57 milionů korun. Pininfarina tvrdí, že to je nejrychlejší a nejsilnější věc na čtyřech kolech, která kdy vzešla z Itálie.

Diskuze ke článku
Benzín
Nabití na 80% trvá jen 40min. Vám to příjde jako málo? Jako něco s čím by se dalo normálně žít? Dyť je to výsmech.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze