V Thajsku vyroste továrna na baterie pro vozy BMW. Výroba se spustí příští rok

V Thajsku vyroste továrna na baterie pro vozy BMW. Výroba se spustí příští rok
Fotografie: BMW
  • Továrna zabere plochu čtyř tisíc metrů čtverečních
  • BMW Group do projektu investovala přibližně 42 milionů eur

Po společném slavnostním položení základního kamene za účasti Milana Nedeljkoviće, člena představenstva pro výrobu, zástupců thajské vlády a německého velvyslance v Thajsku Ernsta Reichela se rozběhly stavební práce na výstavbě výrobního závodu BMW Group na produkci vlastních vysokonapěťových baterií 5. generace. BMW Group tak připravuje další továrnu na výrobu čistě elektrických vozů, která je plánována od druhé poloviny roku 2025. „Lokální výroba vysokonapěťových baterií v Rayongu je dalším logickým krokem v pokračující elektrifikaci naší výrobní sítě. I zde uplatňujeme zásadu ‚místní pro místní‘, která podporuje hospodářský rozvoj, pracovní příležitosti a předávání znalostí v Thajsku a regionu ASEAN,“ řekl při slavnostním položení základního kamene Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu.

Připravovaná továrna na výrobu vysokonapěťových baterií se bude rozprostírat na ploše čtyř tisíc metrů čtverečních a je významným rozšířením obchodních aktivit společnosti BMW Group Manufacturing Thailand. Nová montážní linka bude přetvářet dovezené bateriové články na moduly, které budou následně vestavěny do vysokonapěťových baterií. BMW Group do projektu investovala více než 1,6 miliardy bahtů (přibližně 42 milionů eur), z nichž značná část (téměř 1,4 miliardy bahtů, tedy přibližně 36 milionů eur) bude použita na nákup nejmodernějších zařízení a systémů. BMW Group produkuje v Thajsku od roku 2019 vysokonapěťové baterie pro místní plug-in hybridní modely. Továrna Rayong vyrábí více než dvě desítky modelů BMW, Mini a motocyklů BMW Motorrad pro thajský trh i různé trhy zemí ASEAN. V roce 2023 čítala výroba více než 12 000 automobilů a téměř 11 000 motocyklů.

Zaměstnanci projdou komplexními školicími programy, které se uskuteční v rámci globální výrobní sítě s cílem zlepšit jejich technické znalosti prostřednictvím tzv. přenosu zkušeností. Investice do odborného vzdělávání a rozvoje rovněž podtrhuje závazek společnosti BMW Group rozvíjet thajskou ekonomiku. Kromě rozvoje vlastních zaměstnanců se společnost BMW Group významně podílí na podpoře thajského průmyslu a celosvětovém přechodu na mobilitu, jež přispívá k šetření přírodních zdrojů. Tento rok spolupracuje s organizací UNICEF v Thajsku na zlepšení kariérních příležitostí pro mladé lidi prostřednictvím cíleného vzdělávacího programu STEM, školení a kariérního poradenství.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze