Toyota v Los Angeles představila plug-in hybridní RAV4. Dostala slušnou porci koní

Toyota v Los Angeles představila plug-in hybridní RAV4. Dostala slušnou porci koní
  • Kombinovaný výkon plug-in hybridní Toyoty RAV4 je 306 koní
  • Dojezd dle cyklu WLTP má být více jak 60 kilometrů
  • Na český trh dorazí v druhé polovině příštího roku

Toyota na autosalonu v Los Angeles představila plug-in hybridní RAV4. První plug-in hybridní Toyota RAV4 staví na více než 20 letech zkušeností, kdy automobilka razila cestu hybridních pohonů. Plug-in hybridní verze bude mít největší výkon z celé motorové nabídky a půjde o další model od japonské automobilky, který si budeme moci nabít.

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

Systémový výkon je 306 koní a zrychlení z klidu na sto zvládne RAV4 za 6,2 sekundy. Kromě toho je na nejlepší cestě dosáhnout v dané třídě nejnižších emisí CO2 i spotřeby paliva: prozatímní údaje Toyoty (před konečnou homologací) dle standardní metodiky WLTP uvádějí emise CO2 pod 30 g/km. Této úrovni nedokáže konkurovat žádné dnešní plug-in hybridní SUV střední třídy s pohonem všech kol.

RAV4 Plug-in Hybrid bude též disponovat delším dojezdem v čistě elektrickém režimu při nulové spotřebě benzínu a zcela bez výfukových emisí. Předpokládá se, že dojezdová vzdálenost (podle metodiky WLTP) překoná 60 kilometrů. Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid bude uvedena na český trh v druhé polovině roku 2020.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze