Toyota RAV4 Plug-in hybrid přijíždí do Česka

2
Toyota RAV4 Plug-in hybrid přijíždí do Česka
Fotografie: toyotanews.eu
  • Na český trh přichází vrcholná verze nového SUV Toyota RAV4 v provedení plug-in hybrid
  • Cena výkonného a zároveň úsporného SUV začíná na 1,4 milionech Kč v provedení Comfort
  • Vrcholná verze Selection je za příplatek 100 000 Kč

Nová Toyota RAV4 Plug-in hybrid zaujímá místo na vrcholu páté generace RAV4 a zároveň plní roli vlajkové lodi mezi hybridy od Toyoty. Ve své třídě nabízí bezkonkurenční spojení vysokého výkonu s mimořádně příznivými ekologickými parametry. Základem je benzinový čtyřválec Dynamic Force o objemu 2,5 litru doplněný o tři elektromotory. Celkový výkon systému je velmi pěkných 306 koní, přičemž emise dosahují pouze 22 gramů CO2 na km a spotřeba 1,0 l/100 km v kombinovaném cyklu WLTP.

S novým Plug-in hybridem RAV4 navazujeme na dlouholetý vývoj hybridních pohonů u naší značky a zároveň pro zákazníky rozšiřujeme výběr pohonů, které mohou v rámci naší modelové nabídky volit. Použitá kombinace vysoce výkonného hybridního agregátu s velmi ekologickým provozem je naprostou světovou špičkou a z našeho pohledu určuje trend pro další směřování vozů v kategorii SUV," říká Martin Peleška, generální ředitel Toyota a Lexus ČR.

Dlouhý dojezd na elektřinu a nízká spotřeba i po vybití baterie

RAV4 plug-in se v běžném provozu chová jako elektromobil, tedy výchozím režimem je jízda na elektřinu. Na tu vůz ve městě při plně nabitém akumulátoru urazí až cca 75 kilometrů, což je s rezervou více než průměrná vzdálenost ujetá evropskými řidiči při každodenním dojíždění. Je-li zapotřebí výkonová posila, zapojí se spalovací motor. Na rozdíl od noha jiných plug-in hybridů se vůz po vybití akumulátoru chová jako plnohodnotný hybrid se spotřebou do 5 l /100 km při zachování stejných jízdních vlastností, čímž vybočuje od konkurence.

Dobíjení baterie je jednoduché a bezpečné – při použití wallboxu s 22 kW včetně dobíjecího kabelu, které Toyota dodává zdarma, trvá 2,5 hodiny. K naplánování a sledování procesu dobíjení baterie na dálku může majitel standardně využít mobilní aplikaci MyT, která poslouží i k zapnutí soustavy klimatizace pro vyhřátí nebo vychlazení kabiny ještě před usednutím do auta. Vozidlo je vybaveno palubní rychlonabíječkou podporující až 6,6 kW bez negativních dopadů na životnost baterie. Celkově se pro RAV4 dosud rozhodlo už více než 10 milionů zákazníků z celého světa.

Technické parametry Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Comfort

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 600 × 1 855 × 1 685 mm, 1 910 kg
PohonHybridní (elektřina/benzin), hnaná náprava: 4×4
Výkon225 (185 + 174) kW, 306 (227) koní
Baterie18,1 kWh
Nabíjenípalubní: 6,6 kW, konektory: Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 1 l / 100 km
Cena od1 400 000 Kč
Diskuze ke článku
Mirek Goljan
Mirek Goljan
Může někdo ověřit, kolik elektromotorů RAV4 plug-in hybrid má? Co já vím, tak dva, nikoliv 3. Jeden pohání přední nápravu a druhý zadní. Spalovací motor pohání jen přední kola.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze