Tesla zaznamenala nejlepší kvartál vůbec. Reálně dodala přes 40 tisíc vozů

Tesla zaznamenala nejlepší kvartál vůbec. Reálně dodala přes 40 tisíc vozů
  • Celkem Tesla dodala přesně 40 740 vozidel
  • Nejčastěji továrnu opouštěla Tesla Model 3
  • Brzy chce elektromobilka vyrábět až 6 000 kusů Modelu 3 týdně

Tesla a prodejní čísla – velké to téma snad od počátku vzniku této automobilky. Jak si tedy Tesla vedla? Velmi dobře! Nárůst produkce činí oproti prvnímu kvartálu 55 procent, což z toho druhého dělá nejproduktivnější kvartál v historii. Ale pojďme ke konkrétním číslům.

Tesla Model 3

Celkem Tesla za druhý kvartál vyrobila 53 339 vozů. Model 3 se o toto číslo zasloužil 28 578 vyrobenými kusy a poprvé tak překročil v počtu vyrobených kusů Model S a Model X. Modelu S a X se vyrobilo 24 761 kusů. Tesla očekává, že další kvartál bude ještě lepší.

Zvyšovat se má především výroba Tesly Model 3, na kterou stále čeká nikterak malá skupina zákazníků. Předpokládá se, že každým týdnem najede Tesla na výrobu až 6 000 kusů Modelu 3. Vyrobený počet automobilů je jedna věc, ale jak to bylo s dodávkami?

Celkem Tesla dodala 40 740 vozidel, z toho 18 440 Modelů 3, 10 930 Modelů S a 11 370 Modelů X. Ačkoli se poslední dobou spekuluje o tom, jak na tom Tesla ve skutečnosti je, vypadá to, že její čísla jdou nahoru a všechno by nakonec mohlo dopadnout dobře.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze