Přes HoppyGo si můžete půjčit i Teslu, k dispozici jsou všechny evropské modely

Přes HoppyGo si můžete půjčit i Teslu, k dispozici jsou všechny evropské modely
Fotografie: hoppygo.com
  • Česká platforma pro sdílení aut HoppyGo má v nabídce celkem 15 elektrifikovaných vozů
  • Kromě ostatních značek sdílí majitelé kompletní produktovou řadu automobilky Tesla
  • Samotná Tesla ke konceptu sdílení aut mezi uživateli přímo vybízí a kvituje ho také Evropská federace pro dopravu a životní prostředí

Z 15 elektrifikovaných vozů na platformě HoppyGo je 11 čistých elektromobilů. Mezi nimi jsou i vozy značky Tesla: konkrétně Model S, Model 3 i Model X, tedy všechny vozy, které se prodávají v Evropě. Na kompletní modelovou řadu, tedy kompletní S3XY, si bude HoppyGo muset počkat, než se dostaví Gigafactory v Berlíně, protože dříve Model Y na českém trhu nebude.

Podle dat od HoppyGo stojí průměrné auto 95 % času zaparkované. Jeden konvenční sdílený vůz by tak mohl nahradit až 8 dalších a celkově ročně „ušetřit“ 10 až 35 tun emisí CO2. Analýza Evropské federace pro dopravu a životní prostředí však naznačuje, že největší redukce emisí CO2 lze dosáhnout až sdílením elektromobilů. K tomuto konceptu směřuje také Tesla díky nové aplikaci „Tesla Access“. Ta sdílení mezi uživateli výrazně usnadňuje a majitelé vozů mohou svá vozidla sdílet až s pěti dalšími řidiči. Oficiálně je aktualizace dostupná pouze na americkém trhu, ale někteří čeští majitelé vozů Tesla hlásí, že v aplikaci funkci sdílení mají.

Tesla Model X
 

Vzestup sdílení elektromobilů vnímáme také na naší platformě, kde se nám jejich nabídka meziročně téměř zdvojnásobila a u modelů značky Tesla máme takřka S3XY portfolio. Uživatelé u nás tak mají skvělou příležitost seznámit se s chováním elektrických vozů a například si vychutnat i jeden velký benefit elektromobilů v Praze, kterým je možnost parkování na modrých zónách. Kromě aut Tesla máme v portfoliu i další vozy jako Nissan Leaf nebo první plug-in-hybrid od škoda Auto – Superb iV atp.,“ uvedl Jakub Erben, Fleet manager HoppyGo.

Elektrické vozy jsou v současné době na dealerstvích často nedostatkovým zbožím, a proto HoppyGo nabízí vhodnou alternativu k jejich snadnému otestování. Uživatelé si tak mohou vyzkoušet potenciální koncept budoucí mobility včetně nabíjení na cestách, bezpečnostních funkcí i prvků autonomních systémů. Testování lze přitom spojit se zajímavou destinací, jejichž seznam s více jak 400 tipy na nejzajímavější místa a zážitky spojené s cestováním v České republice nabízí HoppyGo. Kromě toho získá každý nový uživatel slevu na první zápůjčku včetně bonusu za pozvání další osoby.

 

Na HoppyGo lze vybírat z široké nabídky zhruba 1 800 aut a více než 300 modelů. Výhodou HoppyGo je rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy – zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze