Peugeot eU01s: elektrokolo, které nakopne vaší jízdu

  • Peugeot není pouze automobilkou
  • Na začátku října se na Paris Motor Show 2016 představí nové elektrokolo eU01s
  • Má představovat přechodový stupeň mezi klasickými elektrokoly a elektroskútry

Zatímco u běžných elektrokol je rychlost ze zákona omezena na 25 km/h, Peugeot eU01s nabídne maximum 45 km/h. Peugeot se s ním chce stát lídrem nového segmentu mezi elektrokoly a skútry. Vyšší maximální rychlost však má i své nevýhody. Na silnice s ním nebude moci každý. Protože bude spadat do kategorie mopedu, budete potřebovat povinné ručení, řidičský průkaz a nutností bude i helma.

Peugeot eU01s

Vysoký výkon poskytne eU01s elektromotor Bosch Performance Line, kterému poskytne dostatek energie 400 nebo 500Wh lithium-iontová baterie, což postačí na dojezd 75 nebo 95 kilometrů. Na trhu sice existují elektrokola i s téměř dvojnásobným dojezdem, ale i tento by na běžné ježdění po městě měl postačovat. Samozřejmě že reálný dojezd záleží na celé řadě parametrů od hmotnosti jezdce přes typ terénu až po intenzitu dopomoci.

Peugeot eU01s

Spolehlivost přenosu výkonu z motoru, který je umístěný ve středu, na zadní kolo zajišťuje bezúdržbový řemen. O bezpečnost se pak starají 180mm hydraulické kotoučové brzdy. Peugeot eU01s je rovněž kompatibilní s řídící jednotkou Bosch Nyon. Ta zahrnuje palubní počítač s 4,3palcovým displejem a odděleným ovládáním s několika tlačítky. Nabízí konfiguraci pedálů a další funkce, jako je 3D navigace, která je navržena speciálně pro cyklisty, sportovní trenér nebo propojení se smartphonem.

Peugeot eU01s

Peugeot eU01s bude oficiálně představený na Paris Motor Show 2016, která se bude konat ve dnech 1. až 16. října a kde bychom se měli dozvědět i jeho cenu. K zahájení prodeje by mělo dojít v prosinci 2016 prostřednictvím sítě CYCLEUROPE a vybraných prodejců značky Peugeot. Zda se bude oficiálně prodávat i na českém trhu, však není zatím jasné.

Zdroj: int-media.peugeot.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze