Na čerpacích stanicích Benziny lze použít bankomat, aniž byste vystoupili z auta

1
Na čerpacích stanicích Benziny lze použít bankomat, aniž byste vystoupili z auta
Fotografie: fDrive.cz
  • K dispozici jsou v ČR již tři drive-up bankomaty
  • Takový bankomat je umístěn přímo mezi tankovacími stojany
  • Bankovní služby jsou provozovány prostřednictvím Komerční banky

Nový drive-up bankomat je novou službou Benziny zákazníkům. Je umístěn přímo mezi tankovacími stojany a umožňuje řidičům provádět finanční operace přímo z okénka auta, a to i v případě SUV nebo dodávek. Nejnovější bankomat Komerční banky, který byl instalován na Benzině v Horní ulici v Ostravě, je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Dva další jsou řidičům k dispozici v Praze a v Hradci Králové. Kromě výběru hotovosti může bankomat přijímat i vklady, což ocení zejména podnikatelé, kteří již musí s tržbou chodit na bankovní pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.

Jsme největším řetězcem pohonných hmot a také největší kavárnou v České republice. Neustále se snažíme nabízet zákazníkům nové produkty a služby, proto jsme ve spolupráci s Komerční bankou nabídli řidičům takzvané průjezdné bankomaty. Ostrava je již třetí lokalitou, kde jsme tento bankomat pro řidiče otevřeli. Dosavadní bankomaty na našich stanicích v Praze a Hradci Králové jsou řidiči hojně využívány,“ řekl Marek Zouvala, ředitel řetězce čerpacích stanic Benzina, patřícího do skupiny Unipetrol.

bankomat čerpací stanice Benzina

Dva drive-up bankomaty, které jsou řidičům k dispozici v Praze a Hradci Králové, překonaly naše očekávání. Potvrzuje se, že z pohledu klientů se jedná o pohodlnou a rychlou službu. Proto je také úspěšná. Zejména pro podnikatele, kteří potřebují vložit denní tržbu na svůj účet, je to stále vyhledávanější možnost, která je rovněž velmi bezpečná,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Platební a transakční služby Komerční banky.

Na celém světě bylo instalováno přibližně 68 800 drive-up bankomatů. Toto číslo představuje cca 2 % z celkového počtu instalovaných bankomatů ve světě. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl drive-up bankomatů činí vice než 1 %, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty.

Související články
Diskuze ke článku
Dave
Je to na hlavu. Bankomat v HK není bezkontaktní, takže G-pay má smolíka...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze