Mitsubishi Outlander PHEV byl loni nejprodávanějším plug-in hybridním SUV v Evropě

Mitsubishi Outlander PHEV byl loni nejprodávanějším plug-in hybridním SUV v Evropě
Fotografie: Ondřej Zástěra, fDrive.cz
  • V roce 2020 se v Evropě prodalo celkem 26 673 plug-in hybridních SUV Outlander PHEV
  • Outlander PHEV se tak stal druhým nejprodávanějším plug-in hybridem napříč všemi automobilovými segmenty

Outlander PHEV, kterého se v roce 2020 v Evropě prodalo 26 673 kusů, je vlajkovým modelem zhmotňujícím široké zkušenosti Mitsubishi Motors na poli elektrifikace, SUV a technologie pohonu všech kol. Vůz s ekologickými technologiemi zprostředkuje tiché, hladké a současně agilní zrychlování, které je vlastní všem elektromobilům. Outlander PHEV byl uveden na trh v roce 2013 a dnes se prodává ve více než 60 zemích; v prosinci 2020 dosáhly úhrnné celosvětové prodeje tohoto modelu 270 tisíc vozů.

Těší nás, že se pro Outlander PHEV rozhodlo tolik zákazníků právě v Evropě, kde lidé věnují velkou pozornost ekologii a obliba elektrifikovaných vozidel zde rychle roste,“ uvedl Takao Kato, generální ředitel MMC. „Naším posláním je nabízet zákazníkům z celého světa atraktivní modely dodávající pocit bezpečí; budeme proto i nadále posilovat naše ekologické technologie a pohon 4WD. Rovněž se zasazujeme přispívat k rozvoji udržitelné společnosti prostřednictvím našeho cíle pro rok 2030 – zvýšení podílu elektrifikovaných vozidel v celkových prodejích na 50 procent, a to nejen plug-in hybridů, ale i čistých elektromobilů a hybridních elektromobilů,“ dodal.

Outlander PHEV je možné standardně používat jako elektromobil, který se při cestování na delší vzdálenosti chová jako hybridní vozidlo, kdy majitel využívá spalovací motor bez starostí s nabíjením. Pohon 4WD na bázi dvou elektromotorů v kombinaci se systémem S-AWC (Super-All Wheel Control) zprostředkuje bezpečnou ovladatelnost bez ohledu na klimatické podmínky nebo stav vozovky.

Mitsubishi Outlander PHEV – test

Dvě palubní zásuvky o výkonu až 1 500 W mohou energií z trakční baterie napájet elektronická zařízení a spotřebiče při pobytu venku a poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Jelikož si Outlander PHEV dokáže produkovat vlastní elektřinu, po úplném nabití a natankování může přes instalaci V2H (Vehicle-to-Home) zajistit dost energie pro typickou domácnost po dobu až 10 dnů.

Mitsubishi Outlander PHEV (2013)

Rozměry4 695 × 1 800 × 1 710 mm, 1 920 kg
Výkon149 (89 + 60) kW
Baterie12 kWh, CHAdeMO, Mennekes
Dojezd (WLTP)772 + 52 km
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze