Mercedes odhalil, jak bude vypadat kabina vrcholného modelu AMG GT SUV

Mercedes odhalil, jak bude vypadat kabina vrcholného modelu AMG GT SUV
Fotografie: Mercedes-Benz
  • Německý výrobce odhalil set oficiálních fotografií
  • Z nich vyplývá pořádná nálož sportovní výbavy a místa pro posádku
  • Nechybí ani pohled na propracované jízdní ovladače

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že Mercedes-Benz chystá sourozence pro svůj elektrický hypersport AMG GT 4dveřové kupé. Půjde o variantu SUV, jejíž podobu nám německý výrobce prozradil skrze tři oficiální zamaskované fotografie. O to více každého začalo zajímat, jak asi vlastně může vypadat kabina nejrychlejšího SUV z nabídky. A právě to se ode dneška mění, jelikož na svět se dostal set oficiálních fotografií, které zveřejnil sám Mercedes. Jak se dalo očekávat, rozložení displejů je podobné jako u 4dveřového kupé. K tomu tu máme sportovní modrá sedadla a přepracovanou středovou konzoli, což vůz naprosto odlišuje od svého mnohem nižšího sourozence. Řidič si bude moci užívat 10,2palcový přístrojový displej a 14palcovou dotykovou obrazovku, přičemž centrální displej je mírně nakloněn jeho směrem.

K vidění jsou i tři kruhové ovladače, které slouží k nastavení citlivosti odezvy motoru na polohu pedálu plynu a také k nastavení elektronické stabilizace. Verze SUV s největší pravděpodobností dostane platformu AMG.EA a dorazí ve třech specifikacích: GT 53 s výkonem 400 kW, GT 55 s výkonem 600 kW a GT 63 s výkonem 860 kW. Lehkou změnou projde i trakční baterie. U čtyřdveřového modelu s kapacitou 106 kWh je totiž instalováno 18 modulů, kdežto verze SUV dostane pravděpodobně 22 modulů, což má přinést kapacitu 130 kWh. Automobilka zde dopředu počítala se zvýšeným odporem vzduchu a vyšší hmotností, takže vyšší kapacita tyto dva negativní faktory do jisté míry vykompenzuje.

Mercedes-Benz AMG GT SUV bude pravděpodobně konkurovat vozům, jako jsou Lotus Eletre či elektrické Porsche Cayenne. Novinka by měla být představena v polovině října, kdy v úvahu připadá letošní ročník pařížského autosalonu. Ten se koná v termínu od 12. do 18. října.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze