Lexus se v Goodwoodu blýskl. Představil elektrického nástupce supersportu LFA

Lexus se v Goodwoodu blýskl. Představil elektrického nástupce supersportu LFA
Fotografie: Lexus
  • Tradiční svátek rychlosti se stává místem prezentace elektrických hypersportů
  • Kromě Nevery se ukázal i Lexus, který by se jí rád svými výkony vyrovnal
  • Premiéra byla zatím pouze statická, ale předběžné parametry více než slibné

O chystaném nástupci ultrarychlého Lexusu LFA už se nějakou dobu ví. Stejně jako o tom, že jej bude pohánět elektřina. Dokonce už několik týdnů známe i jeho podobu, byť zatím pouze v podobě renderovaných akčních obrázků. Nyní se však kupé s nápaditým názvem Lexus Electrified Sport Concept představilo naživo, byť zatím pouze ve formě statického modelu, navíc skrytého za sklem. A to rovnou v samém srdci Mekky všech vyznavačů horkého benzinu – na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Elektrické modely dostaly letos v Goodwoodu dokonce vlastní vyhrazený prosto, pojmenovaný Festival of Speed’s Electric Avenue

Areál na soukromých pozemcích Lorda Marche je de facto zámeckou zahradou a neskýtá dost prostoru ani okázalosti k barnumským prezentacím. Stačit muselo pár desítek metrů čtverečních na trochu oschlém trávníku, který se navíc svažoval. Jenže Lexusu to stačilo; na minimalistickém stánku v autosalonovém stylu představil nejen všechny současné i chystané elektromobily včetně nového RZ 450e, ale v jakési prosklené polokleci i klenot, který by měl zanedlouho zatápět nejelitnějším hypersportům planety. Ještě přednedávnem bychom se takovým prohlášením pousmáli, ale nekompromisní LFA jasně dokázalo, že lamače okruhových rekordů umějí stavět i jinde než u tradičních značek kalibru Ferrari či Lamborghini.

Vzhledem k tomu, že se modelu nešlo nejen dotknout, ale ani se k němu bezprostředně přiblížit, má zřejmě budoucí imagetvorný Lexus zatím nejen daleko k sériové výrobě (kterou dokonce ani výrobce nepotvrdil, přímému komentáři na dané téma se vyhnul lišáckou formulací „mnozí jej považují za nástupce LFA“), a nejspíš zatím nedostal ani definitivní název. A kromě toho, co prozradily proporce konceptu a několik nezávazných zmínek výrobce, vlastně o voze ani nic nevíme. Jen to, že jeho tvary s kabinou extrémně vzadu zjevně vznikaly ve stejné líhni, kde se narodil i tvar aktuální Toyoty Supra a významnou součástí designu jsou nejen výrazné hrátky s aerodynamickými náběry, ale i s nočním designem.

Ohledně použité techniky zatím nevíme téměř nic, kromě toho, že se sériový vůz možná dočká baterií s pevným elektrolytem. Výrobce by každopádně rád nabídl dojezd kolem 700 km a zrychlení z klidu na 100 km/h blížící se dvěma sekundám, byť shora. Zdá se tedy, že do nejvyšší elektrické ligy brzy naskočí ambiciózní japonský tým a dost možná se zcela změní mapa nejrychlejších sportovních značek.

Pokud odborníci na aerodynamiku nakonec nerozhodnou jinak, neměl by siluetu budoucího superlexusu kazit žádný mohutný záďový spojler
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze