Kolik dobíjecích bodů připadá na jeden elektromobil v Evropě?

2
Kolik dobíjecích bodů připadá na jeden elektromobil v Evropě?
Fotografie: Kia Motors
  • 5 elektromobilů je na jeden dobíjecí bod v ČR
  • V dobíjecích bodech vládne překvapivě Nizozemí
  • Norsko propadá s počtem dobíjecích bodů za prodejem elektromobilů

V poslední době výrazně roste počet dobíjecích stanic v celé Evropě. My jsme se proto rozhodli vám přidat komplexní přehled počtu dobíjecích bodů v jednotlivých zemích Evropy. V tabulkách níže naleznete počty dobíjecích bodů evropských zemích a navíc jsme je porovnali s počtem nově registrovaných elektromobilů kategorie M1 za posledních 12 let ve vybraných zemích Evropy.

Stav dobíjecí infrastruktury v Evropě ke konci roku 2020

V tomto srovnání vede Nizozemí, před Francií, Německem a Velkou Británií. Česká republika je s 1 200 dobíjecími body přesně uprostřed tabulky. Zajímavostí je propad Norska jako velmoci v prodejích elektromobilů v počtu dobíjecích bodů, což nejspíše ukazuje trend dobíjení doma.

Zdroj: Evropská observatoř alternativních paliv

Podíl elektromobilů na jeden dobíjecí bod v Evropě ke konci roku 2020

Asi dost se budete rvát o veřejnou dobíjecí stanici v zemích, jako je Island, překvapivě i v Norsku nebo Dánsku. Česká republika má 5 elektromobilů na jeden veřejný dobíjecí bod a situace se může zlepšovat díky stavbě nových dobíječek a při současných prodejích elektromobilů. Takže už není pravdou, že máme málo dobíjecích bodů, ale právě začínají chybět elektromobily.

Zdroj: Evropská observatoř alternativních paliv