Kia jde do útoku. Své elektrifikované vozy včetně e-Nira ukáže na několika akcích

Kia jde do útoku. Své elektrifikované vozy včetně e-Nira ukáže na několika akcích
1
  • Stane se tak na Czech New Energies Rallye a na ECO Rally Bohemia
  • Očekává se mj. česká premiéra modelu e-Niro
  • Kia vydá i ucelenou informační brožuru

Společnost Kia Motors Czech v prvním pololetí roku 2019 podpoří svoji širokou flotilu elektrifikovaných modelů účastí na tematických veletrzích, tradičních závodech ekologických vozů i vydáním ucelené informační brožury, ve které se lidé budou moci dozvědět nejdůležitější informace o alternativních pohonech i o jejích ekologických modelech. V roli průkopníka elektrifikované nabídky automobilky představí české zastoupení značky Kia zcela nový elektromobil e-Niro s dojezdem až 450 kilometrů na jedno nabití, který bude v rámci statické prezentace představen široké veřejnosti na všech plánovaných akcích.

Kia e-Niro (autosalon Paříž 2018)

Kia dlouhodobě patří mezi průkopníky na poli elektrifikace a zavádění čistých technologií do výroby i provozu automobilů. Letošní rok je pro nás v tomto ohledu do jisté míry přelomový, protože v něm uvedeme na český trh hned dva nové čistě elektrické modely, které svojí praktičností a užitnou hodnotou překonají řadu modelů na spalovací motor. Chceme přitom, aby lidé měli možnost seznámit se s výhodami naší technologie osobně. Proto s flotilou elektrifikovaných modelů vyrážíme přímo do terénu,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manager společnosti Kia Motors Czech.

Elektrifikované modely Kia

Kia se zúčastní dvou závodů ekologických vozidel, které se v České republice jedou pod záštitou Mezinárodní automobilové federace FIA. Jde o Czech New Energies Rallye, která se pojede ve dnech 16. až 18. května v okolí Českého Krumlova, a ECO Rally Bohemia, která proběhne ve dnech 12. až 14. července v okolí Mladé Boleslavi. Kromě závodů světového poháru elektrických vozidel FIA E-Rally Regularity Cup, kterých se zúčastní posádka modelu Kia e-Niro a které budou rovněž součástí České Trophy v ECO Rally, se do doprovodných závodů zapojí i další dva modely rodiny Niro, tedy hybridní a plug-in hybridní verze. Posádky soutěžních vozů budou tvořeny novináři, influencery a významnými fleetovými zákazníky.

Technické parametry Kia e-Niro 64 kWh

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 375 × 1 805 × 1 560 mm, 2 230 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon204 koní, toč. moment: 395 Nm / 3 600 ot./min
Baterie64 kWh
Spotřeba?, dojezd: 455 km
Infotainment7" dotykový displej
Cena1 199 980 Kč
Diskuze ke článku
Karel Červenka
Zajímavé, protože primo od dodavatele v Brne mam potvrzeno, ze eNiro bude v ČR dostupne az zacatkem 2020, stejně tak jako ceny

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze