Kia e-Niro se představí v Paříži. Nabídne velmi konkurenceschopný dojezd

Kia e-Niro se představí v Paříži. Nabídne velmi konkurenceschopný dojezd
  • Kia e-Niro bude ve světové premiéře představena na pařížském autosalonu a ještě do konce roku se objeví na evropských trzích
  • V městském testovacím cyklu vykazuje e-Niro dojezdovou vzdálenost až 615 km dle metodiky WLTP
  • Na e-Niro se bude vztahovat sedmiletá záruka Kia (s omezením na 150 000 km) již ve standardu

Zbrusu nová Kia e-Niro, jejíž evropské prodeje budou spuštěny ještě do konce roku 2018, nabídne zákazníkům v kombinovaném provozu až 485km dojezdovou vzdálenost dle WLTP. Model e-Niro, první čistě elektrický crossover a druhý elektromobil značky Kia, bude představen v evropské specifikaci na pařížském autosalonu 2018 a ještě do konce letošního roku se objeví na evropských trzích. Dojezd má velmi podobnou hodnotu jako Hyundai Kona Electric. A aby také ne, když obě automobilky sdílejí spoustu komponentů.

Kia e-Niro (2019)

V městském testovacím cyklu vykazuje e-Niro dojezdovou vzdálenost dokonce až 615 km dle metodiky WLTP, což je více než řada vozidel s benzínovým motorem. Připojíte-li e-Niro EV k rychlodobíjecí stanici o výkonu 100 kW, baterie o kapacitě 64 kWh se dobije na 80 procent za pouhých 54 minut. Homologaci absolvoval i standardní bateriový modul o kapacitě 39,2 kWh, s nímž vozidlo po úplném nabití urazí až 312 km s nulovými emisemi.

Verze s větší baterií má elektromotor s výkonem 204 koní a 395 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na sto proběhne za 7,8 sekundy. Standardní verze spolupracuje s motorem o výkonu 136 koní, který zajistí zrychlení z klidu na sto za 9,8 sekundy.

Na e-Niro se bude vztahovat sedmiletá záruka Kia (s omezením na 150 000 km) již ve standardu. Tato záruka se vztahuje i na akumulátorový modul a elektromotor. Premiéra proběhne na pařížském autosalonu.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze