Hyundai a Kia investují více jak 7 miliard do poskytovatele služeb pro mobilitu Ola

2
Hyundai a Kia investují více jak 7 miliard do poskytovatele služeb pro mobilitu Ola
  • Společnosti vybudují jedinečný vozový park a prozkoumají možnosti nabídky řešení pro mobilitu na globálních trzích
  • Strategické partnerství se zaměří také na vývoj elektromobilů a výstavbu nabíjecí infrastruktury přizpůsobené požadavkům indického trhu

Spousta lidí dnes auto nemá. Ba co víc, ani o něj nestojí. I to může být jeden z důvodů, proč se stále více rozmáhají různé carsharingy a sdílená mobilita. A tímto směrem dnes investuje nejedna automobilka. Platí to už i o Hyundai a Kia, které do indického poskytovatele služeb pro mobilitu Ola napumpují 300 milionů dolarů, tedy 6,7 miliardy korun.

Hyundai Kona Electric

Ola – jedna z největších platforem na světě, nabízející cestujícím přepravu automobilem s řidičem – a Hyundai Motor Group dnes oznámily uzavření strategického partnerství. V jeho rámci učiní Hyundai Motor Company a Kia Motors Corporation dosud největší společnou investici, která je součástí nepřetržitého úsilí koncernu stát se poskytovatelem chytrých řešení pro mobilitu.

Tři společnosti budou na základě smlouvy rozsáhle spolupracovat při vývoji jedinečného vozového parku zaměřeného na nová řešení mobility, výrobu specifických elektromobilů pro Indii, budování infrastruktury a podporu nejlepších příležitostí a nabídek pro ambiciózní partnery v roli řidičů individualizovaných vozidel, využívajících platformu Ola.

Indie je středem zájmu strategie koncernu Hyundai Motor Group. Jejím cílem je získat vedoucí postavení na globálním trhu s mobilitou, přičemž partnerství se společností Ola bezesporu urychlí naše snahy o přeměnu v poskytovatele chytrých řešení pro mobilitu,“ řekl Euisun Chung, výkonný viceprezident společnosti Hyundai Motor Group. „Hyundai bude aktivně reagovat na změny na trhu a neustále inovovat své produkty i strategie, abychom našim zákazníkům mohli poskytovat ještě výhodnější poměr cena/výkon.“

Bhavish Aggarwal, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Ola, k tomu řekl: „Máme velkou radost z našeho partnerství se společností Hyundai, protože Ola činí velké pokroky v nabídce inovativních a nejmodernějších řešení pro mobilitu miliardy lidí. Neustále rozšiřujeme nabídku pro naše zákazníky a společně uvedeme na trh novou generaci řešení pro mobilitu.“ A navíc dodává: „Uvedené partnerství bude významným přínosem také pro naše partnery-řidiče, využívající tuto platformu, protože v budoucnosti chceme se společností Hyundai spolupracovat na výrobě vozidel a přípravě řešení, která milionům z nich zajistí trvale udržitelné příjmy.“

Společnosti Hyundai, Kia a Ola se dohodly mimo jiné i na společném postupu při vývoji automobilů, aby jejich specifikace zohledňovaly požadavky trhu přepravy cestujících řidičem (a to jak uživatelů, tak i řidičů). Data, získávaná během provozu, umožní společnostem nepřetržitě vylepšovat vozidla, aby ještě lépe vyhovovala místním potřebám a podmínkám.

Hyundai Motor Group očekává, že se díky iniciativám v rámci tohoto partnerství bude moci podílet na všech aspektech napříč celým dodavatelským řetězcem v oblasti mobility včetně výroby vozidel, provozu vozových parků a poskytování služeb pro mobilitu, a tím urychlí svůj přerod z výrobce automobilů na poskytovatele chytrých řešení pro mobilitu.

tisková zpráva, , ,
Diskuze ke článku
Šimon
Hyundai pro to má momentálně největší předpoklady, především díky tomu, že se má rozšířit způsob odemykání a startování aut pomocí mobilu, který je klíčem k možnosti využití v carsharingu.
NaCL
Alespoň zijstí, jak velká infrastruktura nabíjecích stanic je potřeba pro budoucí elektroauta a poznatky využijí po celém světě ne?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze