Honda představuje třetí generaci HR-V, bude jen jako hybrid e:HEV

Honda představuje třetí generaci HR-V, bude jen jako hybrid e:HEV
Fotografie: Honda
  • Honda HR-V třetí generace je kompaktní crossover, stejně jako předchůdce
  • Pod kapotou bude mít pouze hybridní pohon e:HEV
  • V Evropě se začne prodávat koncem letošního roku

Honda odhalila nejnovější generaci svého populárního kompaktního SUV HR-V, u nějž je součástí standardní výbavy výkonné a citlivé dvoumotorové hnací ústrojí e:HEV. Zcela nový model HR-V podle automobilky nabízí mimořádnou účinnost hybridního hnacího ústrojí a vyspělé bezpečnostní a technologické funkce. To vše začleněno do elegantní formy inspirované vozy kupé, navržené s cílem zdokonalit špičkový prostor interiéru a pohodlí, kterými je tento model proslulý.

Honda HR-V (2021) e:HEV

Vůz HR-V, který bude v Evropě k dispozici od konce roku 2021, je nejnovějším modelem v nabídce společnosti Honda nesoucím označení e:HEV (hybridní pohon) v návaznosti na inovované CR-V a nový Jazz uvedený na trh v roce 2020. Připojuje se k elektrifikované řadě společnosti Honda v rámci závazku této značky elektrifikovat do roku 2022 všechny hlavní modely nabízené v Evropě.

HR-V je kompaktní SUV s prvky kupé

HR-V třetí generace je, stejně jako HR-V druhé generace, crossover vzhledu SUV a zároveň se pyšní kompaktním designem inspirovaným vozy kupé. Ztělesňuje filozofii jemného, čistého a moderního designu, kterou můžeme vidět u ostatních nových vozů Honda.

Kompaktní hybridní crossover Honda HR-V e:HEV

Vůz má novou výraznou integrovanou masku chladiče, zatímco tvar karoserie se vyznačuje dlouhou kapotou a ostřejšími boky, díky kterým zůstává prostor interiéru nedotčen. Střed kapoty je nízký a plochý s bočními liniemi vedoucími k základně předních sloupků, což navozuje pocit stability a bezpečnosti a dále vylepšuje vzhled SUV.

Výjimečný vnitřní prostor a variabilita interiéru

Zcela nový model HR-V dosahuje přesvědčivé kombinace prémiového stylu SUV a mimořádné prostornosti díky chytrému uspořádání hybridních komponent hnacího ústrojí. Výsledkem je, že si HR-V zachoval prostornost interiéru svého předchůdce zajišťující maximální pohodlí pro čtyři dospělé cestující. Díky kompaktní integrované technologii hnacího ústrojí Honda a uspořádání středové nádrže si vůz zachoval také originální sedadla Magic Seats, která nabízejí flexibilitu sklápění a napřimování sedadel v závislosti na požadovaném prostoru pro uložení nákladu.

Interiér nové Hondy HR-V e:HEV

Stejně jako u exteriéru poskytuje prostorný interiér robustní, prémiový vzhled SUV, avšak s moderními tkaninami a materiály příjemnými na dotek. Moderní, minimalistický vzhled s horizontálním rozložením přístrojové desky je výsledkem vzdušného interiéru a palubní desky, kde je každý prvek pečlivě umístěn tak, aby přispíval k pocitu prostornosti. Pocit vzdušnosti a prostoru umocňuje nový systém rozvádění vzduchu vytvářející clonu čerstvého vzduchu kolem jednotlivých cestujících, který proudí z jedinečných průduchů ve tvaru L umístěných v horních rozích palubní desky.

Zcela nový model HR-V e:HEV bude v Evropě k dispozici koncem roku 2021. Potenciální zájemci se mohou již nyní registrovat na internetových stránkách společnosti Honda.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze