Ford zavádí nový prvek výbavy pro F-150 Lightning. Využívá umělou inteligenci

Ford zavádí nový prvek výbavy pro F-150 Lightning. Využívá umělou inteligenci
Fotografie: Ford
  • Pomáhat bude s připojováním vozu k přívěsu
  • Systém je plně autonomní
  • Využita bude umělá inteligence, strojové učení a počítačové vidění

Ford se snaží co nejvíce ulehčit řízení velkého elektrického pick-upu F-150 Lightning a zavádí pro něj speciální prvek výbavy, o kterém píše insideevs.com. Jedná se o systém Pro Trailer Hitch Assist, který využívá umělou inteligenci, počítačové vidění a strojové učení k automatickému manévrování vozidla při zapojování přívěsu. Vše lze aktivovat pouhým stisknutím tlačítka a majitelé vozu, kteří nejsou zrovna odborníky na zapřahání přívěsů, mohou nyní provádět někdy až nervy drásající proceduru zcela bez potíží.

Nová funkce Fordu využívá zadní kameru a rohové radary k vyrovnání závěsu vozu se spřáhlem přívěsu a automaticky řídí rychlost vozu. Zároveň automaticky zasahuje do řízení a brzdění, aby se vůz co nejlépe připojil. „Pro Trailer Hitch Assist je dalším chytrým řešením, které našim zákazníkům šetří čas,“ řekl John Emmert, generální ředitel divize Ford Truck.

Ford prohlašuje, že jeho nová funkce dokáže detekovat přívěs na vzdálenost až šest metrů. Současně ultrazvukové parkovací senzory vozu při zařazené zpátečce upozorní řidiče, pokud se během manévru objeví náhlá překážka. Pro Trailer Hitch Assist je nyní k dispozici pro modely F-150, F-150 Lightning a zcela novou řadu F Super Duty, přičemž Ford shromáždil velké množství dat, aby rozvinul schopnost systému spolehlivě detekovat širokou škálu přívěsů na různém terénu a za různých povětrnostních podmínek. Ford chce celý systém postupně ještě zdokonalovat prostřednictvím aktualizací.

Technické parametry Ford F-150 Lightning SR

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 5 911 × 2 438 × 1 989 mm, 2 850 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon337 kW, 452 koní, točivý moment: 1 050 Nm
Baterie? (98 kWh využitelná kapacita)
Nabíjeníkonektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?
Cena od
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze