Díky poptávce po elektromobilech zvyšuje Kia podíl na evropském trhu

Díky poptávce po elektromobilech zvyšuje Kia podíl na evropském trhu
Fotografie: kia-express.cz
  • Tržní podíl vozů Kia v Evropě během první poloviny roku 2020 vzrostl na 3,5 %
  • Prodeje elektrifikovaných vozů Kia i přes celkový pokles trhu rostou o 17,6 %
  • Hybridy a elektromobily nyní tvoří plnou čtvrtinu evropských prodejů značky Kia
  • Prodeje čistých elektromobilů oproti roku 2019 rostou o 65 %, počty prodaných plug-in hybridů o 29,4 %

Podíl značky Kia na evropském trhu vzrostl na 3,5 % za první polovinu roku 2020. Poptávka po osobních automobilech sice zejména kvůli krizi způsobené pandemií COVID-19 výrazně klesla, ale poptávky po elektrifikovaných vozech a zejména elektromobilech se to příliš nedotklo, naopak někde jejich prodeje i stouply. A jelikož Kia má v nabídce elektromobily e-Soul a e-Niro spolu s hybridy a plug-in hybridy, dokázala z této situace vytěžit a navýšit svůj podíl na evropském trhu na 3,5 %.

Společnost Kia Motors v prvním pololetí 2020 zaznamenala v Evropě historicky nejvyšší prodeje hybridních modelů a elektromobilů, a to i přes celkové zpomalení evropského trhu s automobily. Během první poloviny roku 2020 ve srovnání se stejným obdobím 2019 vzrostly prodeje elektrifikovaných vozů Kia o 17,6 % na 44 894 prodaných kusů (nárůst ze 38 173 kusů za první pololetí 2019). K vedenému objemu napomohla stále širší nabídka mild-hybridních (MHEV), full-hybridních (HEV), plug-in hybridních (PHEV) a bateriově elektrických (EV) hnacích ústrojí Kia. Ve výsledku tak dnes elektrifikovaná vozidla tvoří čtvrtinu celkových evropských prodejů značky Kia (25,2 %).

Elektrifikované modely nyní tvoří čtvrtinu všech nově registrovaných nových vozů Kia v Evropě, u svých dvou modelových řad čistých elektromobilů značka eviduje nárůst prodejů o 65 % (12 522 kusů). Při počtu 8 715 prodaných vozů e-Niro a 3 808 kusů e-Soul nyní elektromobily tvoří rekordních 7 % celkových prodejů značky Kia v zemích EU, EFTA a Velké Británii, přičemž poptávka po těchto vozech i jejich dodávky nadále rostou.

V návaznosti na uvedení Ceed Sportswagon a XCeed v novém plug-in hybridním provedení a na pozadí rostoucího zájmu zákazníků o Niro Plug-in Hybrid vzrostly prodeje plug-in hybridů značky Kia o 29,4 % (11 177 vozů). Dále narostly prodeje modelů MHEV o 181 % (na 8 389 kusů). Do modelové řady Ceed se čtyřmi zástupci byla nedávno uvedena mild-hybridní technologie pohonu EcoDynamics+, přičemž značka zaznamenala i rostoucí prodeje vozů Sportage EcoDynamics+. Poptávka po vozech z elektrifikované řady Kia Niro – zahrnující hybridy, plug-in hybridy a čisté elektromobily – se na pozadí klesajícího trhu ukázala jako obzvláště pevná (27 030 vozů). Elektrifikovaná modelová řada dokonce přeskočila modely Stonic (23 474 kusů) a Picanto (21 214 kusů), čímž se poprvé v historii stala třetí nejprodávanější modelovou řadou Kia v Evropě. Do top trojky uvedené značky se dále řadí rodina vozů Ceed (48 158 kusů – zahrnuje Ceed, Ceed Sportswagon, ProCeed a XCeed) a Sportage (33 292 kusů).

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze