Dezinfekce klimatizace je důležitá. Filtr vás může ochránit před viry

Dezinfekce klimatizace je důležitá. Filtr vás může ochránit před viry
Fotografie: fordmedia.cz
  • Ford rozšířil svou nabídku o filtr micronAir proTect, který dle normy ISO 18184 vykazuje 99,9% účinnost při zachytávání koronaviru
  • Klimatizace by se měla kontrolovat každý rok a je důležité měnit filtry

Zejména v letních měsících je důležité udržovat ve voze příjemnou teplotu. Zanedbaná nebo nesprávně udržovaná klimatizační soustava nejenže snižuje cestovní komfort, ale může také ohrozit zdraví cestujících. V předstihu před příchodem letních veder je tedy dobré nechat si klimatizaci zkontrolovat a vydezinfikovat.

Ford Explorer

Servisní technici zkontrolují v rámci prohlídky těsnost klimatizační soustavy, ověří funkčnost všech prvků a provedou zkoušku technické účinnosti a chladícího výkonu. Dále vydezinfikují výparník klimatizace a celou soustavu vystaví působení ozónu. Jen pravidelným dezinfikováním lze totiž zajistit, aby se v klimatizaci nemnožily bakterie nebezpečné lidskému zdraví.

Většina řidičů si uvědomuje důležitost tohoto prvku výbavy, i když správná údržba a péče o klimatizaci byla dosud chápána primárně jako prostředek k odstranění nepříjemných pachů, zadržení plynů a alergenů. Ve správné koncentraci však ozónové čištění také ničí bakterie, viry, roztoče a plísně. Protože je letošní rok mimořádný kvůli epidemiologické hrozbě, rozšířili jsme naši nabídku o speciální filtr, nabízející skoro stoprocentní ochranu proti koronaviru,“ říká Barbora Nováková, ředitelka poprodejních služeb českého Fordu.

Při každoroční kontrole klimatizace je velmi důležité vyměnit také prachový filtr. Vyšší koncentrace škodlivin a prachových částic v interiéru znamenají pro posádku zvýšená zdravotní rizika. V důsledku jejich působení může člověk pociťovat ve zvýšené míře únavu, nevolnost, bolesti hlavy nebo alergické reakce. Lidé trpící alergiemi přitom vykazují o 30 % vyšší riziko nehody – například při kýchnutí v rychlosti 80 km/h ujede řidič 25 metrů se zavřenýma očima.

Kromě běžných prachových filtrů teď český Ford nabízí i jeden speciální – a sice filtr Ford micronAir proTect. Ten poskytuje nejlepší možnou ochranu proti virům a přináší tedy i účinnou ochranu proti vnikání obávaného koronaviru COVID-19 do interiéru vozu. Cena tohoto speciálního filtru například pro model Ford Focus činí 954 Kč vč. DPH.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze