Audi Q3 si stihnete objednat ještě pod stromeček. Připravte si bezmála 900 tisíc Kč

Audi Q3 si stihnete objednat ještě pod stromeček. Připravte si bezmála 900 tisíc Kč
  • Nová generace Audi Q3 dostala stejné prostředí infotainmentu jako sourozenci Audi A8, Q8 či Audi A6
  • Základním motorem je 1.5 TSI s výkonem 150 koní a „krouťákem“ 250 Nm
  • V základní výbavě máte virtual cockpit, multifunkční volant či LED světlomety

Audi zahajuje předprodej nové generace oblíbeného modelu Q3. Nové kompaktní SUV se čtyřmi kruhy ve znaku má oslovit české zákazníky progresivním designem a prostorným, variabilním interiérem. Zároveň nabízí technické inovace z vyšších tříd a zdokonalený podvozek. Kompaktní rodinné SUV lze již u českých prodejců Audi objednávat ve třech výbavových liniích. Ceny modelu Q3 začínají od 865 900 Kč včetně DPH a čtyřleté záruky s nájezdem 120 000 km. První vozy jsou již na cestě z montážního závodu k českým prodejcům.

Audi Q3

Audi Q3 si od roku 2011 našlo na českém trhu mnoho spokojených zákazníků a vypracovalo se na jeden z nejprodávanějších modelů značky. Nastupující druhá generace Audi Q3 má veškeré předpoklady k tomu, aby navázala na mimořádné úspěchy svého předchůdce,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. „Nové Audi Q3 zůstává kompaktním SUV. Uvnitř však nabízí ještě více prostoru a variability v kombinaci s technickými inovacemi, které byly dosud vyhrazeny pouze modelům vyšších tříd. Jako příklad můžeme zmínit vyspělé asistenční systémy, dotykově ovládaný multimediální systém nebo Matrix LED světlomety – tyto novinky zvyšují komfort a bezpečnost. To vše podtrhuje atraktivní design s charakteristickými prvky vozů SUV Audi.“

Nová generace Q3 se vyrábí v maďarském Gyoru a už v základní výbavě je vybaveno digitálním přístrojovým štítem, audiosystémem MMI Radio, multifunkčním volantem či LED světlomety. Displej infotainmentu má úhlopříčku 10,1 palců. Pod ním však nehledejte druhý displej jako například v Audi A8, Audi A6 či Audi Q8. Přeci jen jde o cenově dostupnější model, takže Audi Q3 dalo přednost klasickým ovládacím tlačítkům. Těmi ovládáte klimatizační podmínky.

Audi Q3 si můžete přes datovou SIM kartu připojit na internet. Díky tomu budete mít na displeji virtual cockpitu mapové podklady aktualizované v reálném čase. Nechybí ani propojení s chytrým telefonem. Přes aplikaci myAudi si můžete do auta posílat cíle vaší cesty z pohodlí domova. A jak si Audi Q3 stojí po stránce jízdních asistentů? Adaptivní tempomat, nouzové brzdění nebo asistent pro hlídaní jízdního pruhu si do Audi Q3 samozřejmě můžete přiobjednat. A my se už zkraje roku vydáme novou generaci Audi Q3 otestovat, takže už v polovině ledna můžete očekávat naše první dojmy.

Ještě se podíváme na nabízené motorizace. V základní ceně budete mít pod kapotou zážehový motor 1.5 TSI s výkonem 150 koní a 250 Nm točivého momentu. Tato verze je vybavena technologií vypínání válců. Vybírat můžete jak z manuální šestistupňové, tak sedmistupňové automatické převodovky. Dvoulitrový naftový motor s označením 35 TDI je naladěný na 150 koní a 340 Nm. Nejsilnější provedení Audi Q3 bude mít pod kapotou dvoulitrové TFSI s výkonem 190, popřípadě 230 koní. Standardem bude pohon všech kol a sedmistupňová automatická převodovka S tronic.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze