Zasoutěžte si s námi na Eco Race v rámci ElektroFestu 25. 5. 2024

Zasoutěžte si s námi na Eco Race v rámci ElektroFestu 25. 5. 2024
Fotografie: Marek Tomíšek, fDrive.cz
  • Součástí ElektroFestu je opět i Eco Race
  • Nově obsahuje i hvězdicovou jízdu
  • My se zúčastníme s vozem Kia Niro EV

V rámci ElektroFestu se tradičně koná soutěž, která kombinuje soutěž ve spotřebě, zručnosti a orientaci. Nejde tedy o klasickou eco-rally a nese název Eco Race. Loni jsme ji absolvovali s dlouhodobě testovanou Škodou Enyaq 60 iV v sestavě Marek Tomíšek – Šimon Tomíšek a letos se chystáme vyrazit ve stejné sestavě, ovšem s vozem Kia Niro EV. Pokud chcete, můžete si zasoutěžit s námi.

EcoRace se koná v sobotu 25. 5. 2024, ale novinkou letošního ročníku je i hvězdicová jízda, která vede do Pelhřimova, tradičního místa konání ElektroFestu, z Českých Budějovic, Hradce Králové, Prahy, Brna, případně si v rámci hvězdicové jízdy můžete dát i okruh z Pelhřimova. Hvězdicové jízdy se můžete zúčastnit v různých časech, podle toho, kdy na ElektroFest pojedete. První možnost je v pátek od 7:00 pro ty, kteří jedou na odbornou konferenci. Pro ty, co jedou na ElektroFest v pátek odpoledne, bude start v 17:00 a pro ty, kdo jedou jen na sobotní hlavní program, je start připraven v sobotu od 7:00. Účast ve hvězdicové jízdě je povinná pro posádky EcoRace EcoRally, posádkám přinese kladné body do celkového hodnocení. Lze již ale jet i samostatně.

Samotná Eco Race startuje 25. 5. 2024 v 11:00, ale je povinná účast na briefingu v 10:30. Zároveň je pro účastníky Eco Race povinná i účast na hvězdicové jízdě, protože se výsledek z ní počítá i do celkového výsledku soutěže Eco Race. Hlavním kritériem bude spotřeba, včasný příjezd do časových kontrol a plnění úkolů na trase. Loni nechyběla rychlostní vložka (slalom na letišti) s následným přesným zaparkováním do „garáže“ z pneumatik.

Ať už pojedete jen hvězdicovou jízdu, nebo i Eco Race, rádi se s vámi potkáme. My pojedeme hvězdicovou jízdu z Prahy v sobotu ráno. Do dnešní půlnoci, tedy 15. 5. 2024 24:00, můžete využít 50% slevu na startovné. Cena je nyní 2 000 Kč (hvězdicová jízda + Eco Race) a k tomu parkování na místě ElektroFestu od 150 Kč.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze