V Pobaltí brzy IONITY zprovozní tři nové stanice, další bude na Slovensku

3
V Pobaltí brzy IONITY zprovozní tři nové stanice, další bude na Slovensku
Fotografie: ionity.com
  • Tři nové stanice IONITY budou v Pobaltí a čtvrtá na Slovensku blízko Bratislavy
  • Zajímavé je, že všechny v Pobaltí jsou v malé Litvě a velké Polsko zůstává prázdné
  • Síť IONITY je v naší mapě nabíjecích stanic online

Síť nabíjecích stanic IONITY se postupně rozšiřuje směrem k východu Evropy. Kromě postupného zahušťování sítě v Německu, kde je zatím nejhustší, se rozšiřuje i do krajů Evropy. Poměrně dost nabíjecích stanice se připravuje například v severní Itálii, ale ve výstavbě jsou čtyři nové stanice v zemích bývalého východního bloku.

Připravované stanice IONITY na mapě

Tři z nich jsou v Pobaltí a je zajímavé, že všechny tři v jednom státě – Litvě. Jedna bude u města Garliava nedaleko hlavního Kaunasu, další dvě jsou u měst Kryžkalnis a Panevézy. Čekali bychom, že první bude v technologicky nejpokrokovějším Estonsku, případně budou první stanice rovnoměrně rozmístěné v Pobaltí, ale stanice IONITY jsou koncentrované na poměrně malém území Litvy.

Ještě zajímavější je, že rozlehlé území Polska zatím zůstává úplně prázdné, pokud jde o IONITY. Jedna stanice je ale ve výstavbě alespoň u našich východních sousedů v Senci kousek od Bratislavy. Jelikož stanice IONITY jsou v naší mapě nabíjecích stanic, tak se v ní i tyto připravované stanice zobrazí, až dojde k jejich zprovoznění.

Diskuze ke článku
Mariuss
Pokud nezmeni cenu, je vzdy lepsi pomer cena vykon i u jinak celkem drahe konkurence. Zatim se mi nestalo, ze bych spechal tolik, ze bych byl ochoten platit pres 20Kc za kWh.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze