Ukrajinská policie nasadí do akce více jak 600 Outlanderů PHEV

Ukrajinská policie nasadí do akce více jak 600 Outlanderů PHEV
  • Už dříve Mitsubishi dodalo 507 elektromobilů i-MiEV estonské vládě
  • Outlander vsází na benzinový čtyřválec s kombinovaným výkonem 203 koní

Mitsubishi Outlander se nám v testu velmi líbil a teď jeho kvality bude moci obdivovat i ukrajinská policie.

O dodávku ukrajinské policii se zaslouží místní distributor a importér MMC Ukraine. Slavnostního předání vozidel se v Kyjevě zúčastní i ukrajinský premiér a také prezident a generální ředitel MMC v jedné osobě Osamu Masuko.

Objednávka vozidel se uskutečnila na základě dohody o výměně emisních povolenek podepsaných řadou japonských společností s ukrajinskou vládou. V rámci svého závazku snižovat emise CO2 a dalších skleníkových plynů na základě Programu zelených investic podle Kjótského protokolu bude ukrajinská vláda používat pro potřeby své policie hybridní vozidla Outlander PHEV v počtu hned 635 kusů.

Mitsubishi Outlander PHEV (2013)

Rozměry4 695 × 1 800 × 1 710 mm, 1 920 kg
Výkon203 (121 + 82) koní
Baterie12 kWh, CHAdeMO, Mennekes
Dojezd (WLTP)772 + 52 km

Je to již podruhé, kdy MMC dodala vozidla na základě Programu zelených investic. V prvním případě se jednalo o postupnou dodávku 507 elektromobilů i-MiEV estonské vládě dohodnutou v říjnu 2011.

Prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko během slavnostního předávání vozidel uvedl: „Rád bych poděkoval ukrajinské vládě za vysoké hodnocení našich vozů Outlander PHEV a rozhodnutí, že právě tyto automobily jsou tou správnou volbou pro zdejší policejní síly. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nejen ekologický, ale navíc využívá všechny nejmodernější technologie MMC, jako je např. propracovaný systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control, díky němuž se tento vůz skvěle uplatní při plnění policejních úkolů.“

Outlander PHEV má pod kapotou benzinový čtyřválec o výkonu 121 koní. Dalších 82 koní přidá elektromotor, který spolupracuje s baterií o kapacitě 12 kWh. Cena startuje na 1,2 milionech korun a výbava není rozhodně chudá.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze