Uber představuje nové bezpečnostní prvky pro cestující a řidiče

Uber představuje nové bezpečnostní prvky pro cestující a řidiče
  • Bezpečnost uživatelů zůstává pro Uber na prvním místě, proto v 38 zemích světa včetně České republiky rozšiřuje prvky Safety Toolkit
  • Mezi nové funkce patří bezpečnostní centrum, důvěryhodné kontakty, sdílení jízd, nouzové asistenční tlačítko či upozornění na překročení rychlosti

Společnost Uber dnes oznámila významné rozšíření bezpečnostních prvků Safety Toolkit, které budou postupně k dispozici milionům uživatelů, řidičů a kurýrů v Evropě, na Středním východě a v Africe. Jako první, hned v příštím týdnu, to budou inovativní funkce zvyšující pocit bezpečí a transparentnosti.

Od prvního spuštění poskytuje aplikace Uber milionům lidí technologii, která jim umožňuje si spolehlivě a rychle objednat svezení na jeden dotyk, sledovat každou jízdu prostřednictvím GPS a v případě potřeby se kdykoliv – 24 hodin denně – spojit s asistenčním týmem. Zavedením nových bezpečnostních funkcí Uber posiluje prvky jistoty a zabezpečení, aby se členové komunity Uber cítili víc chráněni.

Mezi nové funkce aplikace Uber, které jsou součástí bezpečnostního setu pro cestující a řidiče, patří:

  • Nouzové tlačítko (Emergency button) – stisknutím tlačítka přímo v aplikaci si cestující nebo řidiči/kurýři mohou v případě potřeby okamžitě přivolat pomoc.
  • Důvěryhodné kontakty (Trusted Contacts) – cestující mohou nyní snadno označit pět svých přátel nebo rodinných příslušníků jako „důvěryhodné kontakty“ a jediným dotykem s nimi sdílet informace o své jízdě (nastavení je možné v preferencích pro sdílení jízd).
  • Bezpečnostní centrum (Safety Center) – bezpečnostní „hub“ umístěný přímo v aplikaci, ve kterém uživatelé naleznou informace o dostupných bezpečnostních funkcích včetně možnosti kontaktovat podpůrný tým 24 hodin denně, informace o řidiči a vozidle, sledování jízdy přes GPS, ale i tradiční systém hodnocení a připomínek, tak jak ho uživatelé Uber znají.
  • Upozornění na překročení rychlosti (Speed Alerts) – funkce, která řidičům a kurýrům připomíná, aby dodržovali nejvyšší povolenou rychlost.

Pro bezpečnost lidí to znamená velký pokrok,“ uvedl Gary Machado, výkonný ředitel sdružení EENA. „Technologické společnosti dramaticky změnily náš životní styl a bezpečnostní otázky, které jsou s tím spojeny, musí být řešeny prioritně. Doufáme, že tento příklad budou následovat i jiní, a těšíme se na další vývoj.“

Při více než 15 milionech jízd denně na celém světě není nic důležitějšího než bezpečí cestujících, řidičů a kurýrů. V průběhu posledního roku jsme se proto soustředili právě na vývoj inovativních prvků zvyšujících transparentnost a pocit bezpečí tak, aby všichni mohli nerušeně využívat služeb Uber. Zavedení nových funkcí a rozšíření bezpečnostních prvků Safety Toolkit v Evropě, na Středním východě a v Africe je dalším krokem, který pomáhá zajistit, že budou všichni uživatelé v bezpečí a ve spojení, ať se nacházejí kdekoli,“ prohlásil Sachin Kansal, globální ředitel bezpečnostních produktů společnosti Uber.

Generální ředitel společnosti Uber Dara Khosrowshahi udělal z bezpečnosti prioritní téma roku 2018. Od svého příchodu do Uberu zavedl řadu změn, mezi něž patří:

  • Pojištění řidičů od společnosti AXA – škála pojistného krytí zahrnující nemocenské a úrazové pojištění a plateb v rámci mateřské či rodičovské dovolené pro nezávislé řidiče a kurýry Uber v Evropě („on and off platform“).
  • Funkce „Sdílení jízd“ – cestující a řidiči mohou sdílet svou polohu a status svých jízd s blízkým člověkem.
  • Omezení hodin – aby se minimalizovala rizika související s únavou, po 12 hodinách používání aplikace si řidič musí vzít nepřerušovanou přestávku v trvání minimálně 6 hodin; teprve potom může aplikaci znovu začít používat.
  • Anonymizace telefonu – cestující a řidiči si mohou při využívání aplikace Uber vzájemně zavolat, aniž by se zobrazovalo jejich číslo.

Nové funkce budou zavedeny postupně, a tak bude trvat několik týdnů, než je ve své aplikaci uvidí všichni cestující a řidiči.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze