MINI Cooper S E ALL4
test

MINI Cooper S E ALL4

Elektrizující stylovka

MINI mělo vždy své charizma a především styl. I proto si ho zákazníci vybírají. K dispozici je velké množství pohonných jednotek, přičemž minulý rok přišel do nabídky i první plug-in hybrid.

Design: prostě MINI

Už na první pohled poznáte, že se jedná o klasické MINI. To, že jde o první plug-in hybridní model, ale na první pohled poznáte jen těžko. Typické světlomety i silueta karoserie je zachována. Každopádně MINI už není tak mini. Především to platí o variantě Countryman, která se dostala i do naší garáže.

Plug-in hybridní MINI jde rozeznat podle zdířky na levé přední straně. Stejná zdířka se nachází i na straně pravé, ale tam je falešná. Napovědět vám může i písmeno „E“ v názvu modelu, podobně jako emblém na víku zavazadlového prostoru. MINI je opravdu stylovka a líbí se mi, že s jeho konfigurací si můžete opravdu vyhrát. A je jedno, zda se bude jednat o námi testovaný model, nebo jakýkoli jiný, který má tato britská automobilka spadající pod BMW Group v nabídce.

Countryman už není tak roztomilý jako starší modely. Trend auta neustále zvyšovat zasáhl i tady, a tak mi auto přišlo trošku nafouknuté. Ani po několika dnech jsem si nebyl jistý, zda se mi Countryman líbí nebo ne. Od toho tady však nejsem. Znáte to, někdo má rád holky, někdo zase vdolky. A abych ctil stará pravidla gentlemanství, měl bych vám říci celý název. Jen upozorňuji, že napoprvé si ho jen těžko zapamatujete. Nuže, seznamte se: MINI Cooper S E Countryman ALL4.

Technika a výbava: tři válce

Pojďme hned k tomu nejdůležitějšímu, tedy srdci celého auta. Pod kapotou má elektrifikované MINI zážehový tříválec o obsahu 1,5 litrů. Při šlápnutí na plynový pedál spalovací motor nabídne 136 koní. Motor má zpočátku takový "jadrný" projev, podobně jako v BMW 225xe. BMW i tříválcům umí dát takový "hrubší" projev, ale později přijdete na to, že pod kapotou máte skutečně pouze tři válce. Škoda pouze šestistupňové převodovky. Pokud byste rádi cestovali na dálnici, pak pár stupňů navíc by se hodilo.

Technické parametry MINI Cooper Countryman S E ALL4

Kompletní specifikace
Konstrukcehatchback, 4 299 × 1 822 × 1 559 mm, 1 735 kg
PohonHybridní (elektřina/benzin), hnaná náprava: 4×4
Výkon224 (88 + 136) koní, toč. moment: 385 Nm
Baterie7,6 kWh, konektory: Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 42 km
Infotainment8,8" dotykový displej
Cena968 500 Kč

Synchronní elektromotor má výkon 88 koní. Kombinovaný výkon je 224 koní a 385 Nm, což jsou slušné hodnoty. MINI také není žádný velký lenoch, ale ani žádný velký sportovec. Jde prostě o takového skvělého společníka do města a na okolní cesty.

Spolehnout se můžete na adaptivní tempomat nebo parkovacího asistenta včetně zpětné kamery. K dispozici je také head-up displej, asistent dálkových světel, funkce čtení dopravních značek či LED světlomety. Ačkoli MINI vsází na styl, nic z důležitých technologií mu nechybí.

Líbilo se nám
  • možnost customizace
  • design
Nelíbilo se nám
  • pro někoho až příliš přeplácaný design
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze