SUV a pickup od Rivianu budou mít zabudovanou Alexu od Amazonu

SUV a pickup od Rivianu budou mít zabudovanou Alexu od Amazonu
  • Potom, co do Rivianu minulý rok Amazon investoval přes 700 miliónů dolarů, oznámila automobilka nativní integraci hlasové asistentky Alexy
  • Díky upravené verzi bude schopna lépe fungovat i bez připojení k internetu
  • Říct si můžete například o stáhnutí oken, nastavení klimatizace a vyhřívání, otevření kufru atp.

Rivian oznámil v rámci prezentace na veletrhu CES, že oba vozy značky, jak pickup R1T, tak SUV R1S, obdrží přímou integraci hlasové asistentky od Amazonu, Alexy.

Rivian R1S interiér

Včera jsme vás informovali o investicích, které se podařilo značce získat minulý rok. Díky tomuto číslu už můžeme Rivianu těžko říkat technologický start-up, ale spíše plnohodnotný výrobce aut. Jedním z investorů se stal Amazon, jenž do automobilky vložil 700 miliónů dolarů. Jistě tak už chápete, proč z takového množství asistentů na trhu vybrali právě Alexu. Co to ale znamená? Svou virtuální pomocnici budete moct používat bez jakéhokoliv zařízení/aplikace. Zároveň je založena na takzvané Alexa Auto SDK, která umožní plnou kontrolu nad vozidlem, i když třeba nebude k dispozici připojení k internetu. Běžnou věcí jsou pak příkazy jako stáhnutí oken, nastavení klimatizace a vyhřívání, otevření kufru a další, jak uvedl carscoops.com.

Amazon si také od značky objednal přes 100 000 kusů elektrických dodávek, které též nabídnou Alexu. Ty by balíčky v USA měly začít rozvážet už příští rok.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze