Range Rover představuje hybridní Velar. Přináší několik novinek

Range Rover představuje hybridní Velar. Přináší několik novinek
Fotografie: Range Rover
  • Plug-in hybridní verze ujede až 53 km čistě na elektřinu
  • Systémový výkon u ní činí 404 koní
  • Novinky se objevují také ve výbavě vozu

Pro někoho nesmyslný model Velar se díky uvedení plug-in hybridní verze stává mnohem logičtější volbou pro ty, kteří chtějí luxusní a velký stroj do terénu, ale zároveň myslí na přírodu. Novinka v nabídce Land Roveru přináší nový typ multimediálního systému a mnoho dalšího, o čemž informuje uk.motor1.com. Nová verze se označuje zkratkou P400e a disponuje dvoulitrovým benzinovým čtyřválcem o výkonu 300 koní. Ten doplňuje elektromotor s 143 koňmi, což ve výsledku dává systémový výkon 404 koní a 640 Nm točivého momentu.

Navzdory velkým rozměrům zvládne tento Brit zrychlovat z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy. Baterie mají kapacitu 17,1 kWh a své místo si našly pod podlahou zavazadlového prostoru. K dispozici bude stejnosměrná rychlonabíječka, skrze kterou půjde baterie dobít na 80 % za pouhých 30 minut. V případě 7kW wall boxu to potrvá 1 hodinu a 40 minut. Nový Velar umí jet v čistě elektrickém režimu a pokud pojede v příznivých podmínkách, může dojet až do vzdálenosti 53 km. Další novinkou, která souvisí s příchodem plug-in hybridní verze, je systém infotainmentu s názvem Pivi.

Ten dostal novou grafiku a ještě vyšší rozlišení. Tento systém byl nedávno opět zdokonalován a řidič prý pro práci se systémem bude potřebovat opět o něco méně času. Podle výrobce potrvá nastavení navigačního systému jen pár sekund, což má přispět k většímu soustředění se na jízdu. Součástí výbavy je funkce Active Road Noise Cancellation. Tato technologie se stará o potlačení okolního hluku, neustále sleduje vibrace přenášené z povrchu vozovky a vypočítává zvukovou vlnu opačné fáze potřebnou k odstranění hluku, který cestující slyší.

Díky tomu dochází ke snížení hluku minimálně o 4 decibely. Tato vychytávka dokonce umí upravit úroveň a polohu zvuků přehrávaných do interiéru na základě počtu cestujících a jejich polohy uvnitř vozu podle informací senzorů zapnutí bezpečnostních pásů. Přibyl také nový systém filtrace vzduchu v interiéru, který zvyšuje relaxační pocit a zajišťuje lepší atmosféru uvnitř Velaru. Filtrační systém snižuje hladinu škodlivých částic, pylu a dokonce zachytí i silný zápach. Aktivujete se pomocí tlačítka Purify na dolním dotykovém displeji a podle výrobce si poradí s částicemi o velikosti menší než PM 2,5. A jak je to s cenami a příchodem vozu na trh? To zatím Land Rover neprozradil, neoficiální informace však hovoří o spuštění prodejů na začátku příštího roku.

Technické parametry Land Rover Range Rover Velar P400e

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 803 × 2 032 × 1 665 mm, 1 829 kg
PohonHybridní (elektřina/benzin), hnaná náprava: 4×4
Výkon132 kW, 404 koní, točivý moment: 640 Nm
Nádrž60 l
SpotřebaKombinovaná: 5,4 l / 100 km
Cena od
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze