Prodeje automobilky Hyundai za červenec meziročně vzrostly, a to i na českém trhu

Prodeje automobilky Hyundai za červenec meziročně vzrostly, a to i na českém trhu
  • Automobilka Hyundai za červenec v prodejích meziročně vyrostla o 1,6 procenta
  • Nejpopulárnějším modelem je Hyundai Tucson se 41 478 prodanými vozy
  • Od července Hyundai spustil v Česku hned několik benefitů pro nové zákazníky

Společnost Hyundai Motor Company prodala v červenci 2019 po světě 352 468 vozů, což znamená meziroční nárůst o 1,6 %. V České republice se prodalo celkem 2 460 vozů, v meziročním srovnání o 4,4 % více, a Hyundai tak obsadil druhou pozici na trhu s více jak 10% tržním podílem.

Hyundai Kona Hybrid

Letní měsíce jsou v automobilovém odvětví vždy výzvou. Dle statistik trh v červenci meziročně vzrostl o 1,6 % a nám se podařilo dosáhnout dokonce 4,4% meziročního nárůstu. Rovněž jsme po červnu opět obsadili druhou pozici na trhu a získali výrazný tržní podíl. Krásným výsledkům jednoznačně pomohl velmi úspěšný doprodej legendárního modelu ix20 a zároveň nový obchodní model, který přinesl příznivější ceny všech vozů a řadu nových benefitů zdarma,“ komentoval výsledky Martin Saitz, generální ředitel Hyundai Motor Czech.

Na trzích mimo Koreu vzrostly červencové prodeje o 2 % v porovnání se stejným měsícem roku 2018. Celkem bylo prodáno 292 182 vozů. Nejprodávanějším modelem byl Tucson s 41 478 prodanými vozy. Prodeje v Koreji byly v meziročním porovnání stabilní. V červenci 2019 bylo prodáno 60 286 vozů Hyundai. Sonata s 8 071 prodanými vozy se i nadále těšila velké poptávce. Velmi dobrými výsledky se mohou pochlubit také modely Grandeur (Azera) a Avante (Elantra) s 6 135, resp. 5 428 prodanými vozy. Produktová řada modelů Hyundai pro volný čas se rozrostla o zcela nové základní SUV Venue, které doplnilo nabídku oblíbených modelů Palisade, Santa Fe a Kona. V červenci 2019 bylo v Koreji prodáno celkem 19 528 vozů Hyundai tohoto segmentu.

Hyundai od července výrazně snížil ceny a zároveň uvedl řadu nových benefitů ke každému novému vozu zcela zdarma. S novým vozem zákazník také dostane například sadu zimních kol v hodnotě až 42 000 Kč nebo tankovací kartu, která majitele opravňuje k získání slevy 0,40–0,70 Kč za každý natankovaný litr paliva bez omezení kilometrů. Pro všechny vozy Hyundai rovněž platí možnost volby z několika způsobů financování s nulovým úrokem a zákazník tak nepřeplatí ani korunu navíc. Zároveň je možné před poslední splátkou vyměnit stávající vůz Hyundai za nový. Zákazník může využít také produkt Hyundai Finance Pětinky, který nabízí variabilitu splácení. Zákazník si tak může vybrat, zda bude hradit splátky v intervalu 6, 9 nebo 12 měsíců od uzavření smlouvy. V případě, že se zákazník nebude chtít potýkat se starostmi spojenými se servisem vozu či jeho následným prodejem, může využít zvýhodněný operativní leasing, který Hyundai nabídne jak pro soukromé osoby, tak podnikatele a firmy.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze