Premiéra Taycanu se blíží a my o něm víme zase trochu více

Premiéra Taycanu se blíží a my o něm víme zase trochu více
  • Verzí sportovního elektromobilu Porsche Taycan bude celkem pět
  • Ta základní nabídne výkon 322 koní, vrcholná pak 724 koní
  • Cena vozu bude startovat na částce 2,5 milionu korun
  • Sériová verze se představí v září na autosalonu ve Frankfurtu

Necelé dva měsíce nás dělí od premiéry plně elektrického sportovního vozu Taycan z dílny automobilky Porsche. S blížící se premiérou přicházejí stále podrobnější informace, které více přibližují všechny specifikace této zajímavé novinky.

Porsche Taycan

Několik nových postřehů si odvezli z Festivalu rychlosti v Goodwoodu kolegové z carmagazine.co.uk, kteří zde Taycan testovali. Jak víme, Taycan se bude prodávat hned v několika variantách, které se od sebe budou lišit pohonnými jednotkami i kapacitou baterií.

Základní verze Taycanu bude dodávána s 80kWh baterií a pohonem zadních kol. Zájemce si u ní bude moci vybírat ze dvou motorových variant, které nabídnou výkon buď 322, nebo 376 koňských sil. Cena základní varianty bude začínat na částce 90 tisíc dolarů, tedy přibližně 2,5 milionu korun.

Kdo se nespokojí se základem, ten bude mít na výběr z celé řady silnějších variant. Jakousi zlatou střední cestou bude verze Taycan Carrera 4S, která nabídne akumulátor o kapacitě 96 kWh, pohon všech kol a výkon 429 či 483 koní. Její cena se bude pohybovat v rozmezí 2,5 milionu až 4 miliony korun.

Na částce 4 miliony bude startovat také cena verze Taycan Turbo, která nabídne stejnou specifikaci jako Carrera 4S, ovšem s tím rozdílem, že výkon se v tomto případě zvýší na 600 až 649 koňských sil. Tato verze by měla zvládnout akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a nejvyšší rychlost by měla dosahovat 261 km/h. Dále nabídne vzduchové odpružení, dojezd na jedno nabití až 515 kilometrů a dvouspojkovou převodovku.

Vrchol nabídky budou představovat čtyřkolka Taycan Turbo S o výkonu 724 koňských sil a Taycan GTS, tedy odlehčená verze Turba S s pohonem zadních kol.

I přes původní sliby budou první vozy umožňovat nabíjení o maximálním výkonu 250 kW. Slibovaný výkon 350 kW přijde nejdříve v roce 2021. Více informací se o voze dozvíme již v září tohoto roku, kdy jej automobilka odhalí na autosalonu ve Frankfurtu. Porsche by v tuto chvíli mělo držet předobjednávky na přibližně 20 tisíc kusů tohoto vozu s tím, že cílem automobilky je prodávat 40 tisíc Taycanů ročně.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze