Nová aktualizace Remote Software Upgrade od BMW ulehčuje přenos řidičských profilů

Nová aktualizace Remote Software Upgrade od BMW ulehčuje přenos řidičských profilů
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • S aktualizací je k dispozici také vylepšená integrace asistentky Amazon Alexa
  • Osobní jízdní profily řidičů lze nyní přenášet do jiných vozů BMW, a to včetně vozidel z půjčoven

Na stránkách bmwgroup.com se objevila zpráva týkající se nejnovější verze BMW operačního systému 7 (verze 11/20), k jejímuž vydání došlo 22. února 2021. Aktualizaci obdrží po celém světě přes jeden milion prémiových automobilů více než dvaceti modelových řad. Mezi nejvýznamnější prvky nejnovější aktualizace softwaru patří vylepšená integrace hlasové asistentky Amazon Alexa pro pět zemí, rychlá a snadná dostupnost řidičského profilu ve voze BMW s využitím aplikace My BMW a rozšíření funkcí aktivní navigace. Jakmile bude aktualizace k dispozici, obdrží zákazníci notifikaci buď přímo do vozu, nebo do jejich aplikace My BMW v chytrém telefonu.

BMW X5 40e

Nové nebo rozšířené funkce

  • Těsná integrace asistentky Alexa pro zákazníky znamená, že nyní mohou tento hlasový asistent od Amazonu ve svých vozech používat stejně jako u sebe doma. Sestavování nákupních seznamů, přístup k nejnovějším zprávám nebo přehrávání oblíbené hudby je tak mnohem snadnější. Zákazníci mohou ze svých vozů také ovládat různé prvky kompatibilních chytrých domácností. Součástí této aktualizace je zprovoznění Amazon Alexy v Německu, Rakousku, Velké Británii, Španělsku a Itálii. V následujících aktualizacích bude Amazon Alexa k dispozici i v dalších zemích.
  • Osobní jízdní profily řidičů lze nyní přenášet do jiných vozů BMW, a to včetně vozidel z půjčoven. Stačí k tomu v aplikaci My BMW pouze jednoduše a rychle naskenovat QR kód. Spolu s oblíbenými záložkami řidiče se do vozu importuje také oblíbené nastavení klimatizace a navigačního systému. Součástí profilu je například i pozice sedadla, vnějších zpětných zrcátek či nastavení asistenčních systémů. Pokud si zákazník spároval svůj profil s konkrétním klíčkem od vozu, jeho nastavení vůz provede okamžitě po odemčení.
  • BMW M Laptimer zásluhou využívání dat přímo ze senzorů automobilů (např. poloha plynového pedálu, otáčky motoru, příčné a podélní zrychlení) poskytne ještě více radosti z jízdy na závodním okruhu. Kdykoliv lze sledovat časy na kolo, dobu jízdy a ujetou vzdálenost, takže má řidič okamžitě přehled o svých výkonech při jízdě na okruhu. Po ukončení jízdy se data sbíraná aplikací BMW M Laptimer zkompletují a lze je uživatelsky přívětivým způsobem analyzovat.
  • Aktualizace asistenta BMW Intelligent Personal Assistant umožňuje zákazníkům vyzkoušet zvuk modelů BMW M. Stačí se jen zeptat: „Hey BMW, what does a BMW M8 sound like?“ a uvnitř vozu se rozezní strhující zvukový doprovod sportovního výkonu.
  • I při jízdě v zahraničí je samozřejmě důležité bezpečně a včas přejet do správného jízdního pruhu. Aktivní navigace nabízená jako rozšířená funkce asistenta řízení a vedení v jízdním pruhu bude nyní k dispozici také řidičům ve Francii, Portugalsku a Španělsku. Tato funkce navrhuje provést změnu jízdního pruhu tak, aby se řidič držel vypočítané a naváděné trasy. Pokud je v tento okamžik detekována mezera mezi automobily jedoucími v požadovaném jízdním pruhu, řidič bude na možnost změny pruhu upozorněn, jakmile se tato mezera přiblíží na úroveň jeho vozidla.

Zlepšení funkčnosti

  • Kromě standardních dostupných obrázků lze nyní k profilu řidiče uživatele přidat také vlastní profilovou fotografii. Obrázek je možné k profilu snadno přiřadit pomocí aplikace My BMW.
  • S cílem pomoci zákazníkům smazat jejich osobní údaje a odkazy aplikace My BMW při vracení či předávání vozu budou všechna propojení s aplikací My BMW nebo BMW ID po obnovení továrního nastavení vozidla zákazníkem vymazána. Tato vzdálená aktualizace softwaru také aktualizuje integrovaný Návod k obsluze vozidla o nejnovější informace.

Remote Software Upgrade a vydání aktualizace

Od roku 2018, kdy byl uveden na trh BMW operační systém 7, mohou řidiči BMW zásluhou funkce Remote Software Upgrade rychle a jednoduše udržovat software svých vozů na nejnovější úrovni. Nové funkce se nahrávají snadno a komfortně jednoduchým stahováním ze vzdálených serverů. Instalační soubory se ve vozech zpracovávají na pozadí a jakmile jsou připravené, jejich instalace jen málokdy zabere více než 20 minut, a to i v případě velkých aktualizací.

Vozy vybavené BMW operačním systémem 7 a vyrobené od listopadu 2020 již disponují nejnovější verzí softwaru a obsahují všechny nové a dodatečné funkce. Zákazníci mohou verzi svého softwaru ověřit a zkontrolovat dostupnost nových aktualizací v menu nastavení vozu pod položkou Remote Software Upgrade. Remote Software Upgrade je nyní k dispozici pro více než 20 modelů BMW, tedy pro téměř celou nabídku. Zákazníci, jejichž software vozidla je starší než verze 07/20, si budou muset nejprve stáhnout a nainstalovat tuto přechodnou verzi, než si budou moci nainstalovat verzi nejnovější. Uživatelům je nabídnuta pouze pro ně odpovídající aktualizace, což znamená, že si nikdy nemohou nainstalovat nesprávnou verzi.

Dostupnost jednotlivých služeb a funkcí se může lišit v závislosti na výbavě vozidla a regionu. Zákazníci získají dodatečné informace týkající se jejich trhu na odpovídající stránce BMW ConnectedDrive.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze