Mini brzy vstoupí do budoucnosti, láká na novou generaci elektromobilů

Mini brzy vstoupí do budoucnosti, láká na novou generaci elektromobilů
Fotografie: Mini
  • Výrazný vzhled je jedním z velkých kroků vpřed u chystané elektrické nové generace modelu britské prémiové značky
  • Dalšími jsou digitalizace, udržitelnost a emoce na minimálním půdorysu

Významným faktorem nového designového stylu Mini je výběr materiálů s důrazem na udržitelnost. Nová generace modelů Mini totiž má interiér, který nevyužívá kůži, a téměř zcela se obejde bez chromovaných prvků. Budoucí vozy Mini spojují moderní a puristický exteriér a interiér zaměřený na podstatu. Odráží se v něm princip kreativního využití prostoru, jímž je proslulé již klasické Mini. Nový designový jazyk také využívá vlastnosti dané elektrickým pohonem. „Čistě elektricky poháněné modely Mini nám dávají jedinečnou příležitost přehodnotit náš design. Zároveň si zachováváme smysl pro detail, cit pro tradici a vášeň pro inovace, kterými je Mini proslulé,“ říká Oliver Heilmer, šéf designu Mini.

Mini

Architektura nových generací modelů Mini byla od počátku vyvíjena pro čistě elektrický pohon. Každý centimetr dostupného zástavbového prostoru je ještě efektivněji využit pro komfort, pohodu, zážitky z jízdy všech cestujících. To znamená, že každý model Mini, bez ohledu na vnější rozměry, bude i v budoucnu nabízet ideální kombinaci malého půdorysu a dostupného vnitřního prostoru. Jádro značky bude zakotveno také v budoucí generaci 3dveřového Mini, které bude vybaveno čistě elektrickým pohonem a bude důsledně zaměřeno na potěšení z jízdy ve městě. Nástupce současného Mini Countryman vyrazí na silnice rovněž s čistě elektrickým pohonem. Mini také brzy představí koncepční studii – opět čistě elektricky poháněného – crossoveru pro segment prémiových malých vozů. „DNA designu Mini se jasně projeví v každém modelu této nové generace a nenechá nikoho na pochybách o příslušnosti ke značce,“ prohlašuje Oliver Heilmer. „Zároveň se designérskému týmu Mini podařilo vytvořit výrazné rysy a individuální detaily, které více než kdy dříve podtrhují pocit nezávislosti.

V našem novém designovém stylu spojujeme jádro DNA Mini s inovativní, estetickou a technologickou inspirací,“ říká Oliver Heilmer. „To znamená, že každé nové Mini zůstane skutečným a zároveň na budoucnost připraveným originálem.“ Například inovativní LED technologie dává typickému designu zadních světel s motivem britské vlajky různé podoby a vytváří individuální světelný podpis každého modelu. „Mini je městská značka, jejíž každý aspekt designu pomáhá zpříjemnit a zpestřit život ve městě,“ vysvětluje Oliver Heilmer. Klíčem k tomu je jak pokročilá digitalizace v oblasti obsluhy a konektivity, tak přehledně navržený interiér s intuitivní funkčností.

Technologie OLED pro plně digitální displej a ovládací jednotku, poprvé představená v konceptu Mini Vision Urbanaut, znamená, že v jediné ovládací jednotce lze kombinovat podstatně více funkcí. Tato jednotka je ztělesněna archetypálním kruhovým centrálním přístrojem Mini uprostřed palubní desky. Mini je první automobilkou na světě, která nabízí dotykový displej s plně využitelnou kruhovou plochou. Inovativní technologie displeje otevírá cestu k novému designu uživatelského rozhraní. Design Mini zároveň zachovává analogové ovládací prvky, jako jsou přepínače pod centrálním rozhraním.

Budoucnost designu Mini je založena na odvaze a odhodlání vytvářet změny a vtisknout značce osobitý a nenapodobitelný profil,“ říká Oliver Heilmer. K tomu patří i řada materiálů navržených s neúnavným důrazem na udržitelnost. Nová generace modelů Mini vůbec nebude používat kožená čalounění a také sníží počet chromovaných komponentů téměř na nulu. Zásadní přístup formovaný smyslem pro odpovědnost a zaměřením na budoucnost se projeví také elektrifikací, výrobou šetřící zdroje, přísnými ekologickými normami a postupně se zvyšujícím podílem druhotných surovin i přírodních a recyklovaných materiálů.

Koncepční studie crossoveru nové, čistě elektrické generace Mini poskytne první zřetelnou ukázku nového designového stylu navrženého pro nové generace čistě elektrických modelů. Veřejnosti se poprvé představí na konci července 2022. Mini Design s ním předvede, jak technologické inovace a progresivní interpretace individuální mobility posouvají designový styl značky daleko do budoucnosti.

tisková zpráva
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze