Elektromobil si nabijete i v Kolíně. Kaufland rozšiřuje pobočky s nabíjecí stanicí

Elektromobil si nabijete i v Kolíně. Kaufland rozšiřuje pobočky s nabíjecí stanicí
  • V první vlně vznikají stanice ve vybraných nových a zmodernizovaných nákupních lokacích
  • V České republice jsou aktuálně registrovány téměř 2 tisíce elektromobilů
  • Loni přibylo 400 vozů na elektrický pohon, letos zatím více než 200

Nákupní řetězec Kaufland ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ postupně vybavuje své vybrané prodejny rychlodobíjecími stojany umožňujícími většině elektromobilů dobít 80 % kapacity baterií za cca 30 minut. Stanice fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), které Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. V první vlně vzniká ve vybraných nových a zmodernizovaných nákupních lokacích vždy minimálně jedna stanice. Poslední zprovozněná stanice je k dispozici v areálu Kaufland v Kolíně.

Elektromobily jsou stále oblíbenější alternativou vůči klasickým autům. Instalace dobíjecích stanic na parkovištích u našich prodejen je proto přirozenou cestou, jak i našim zákazníkům umožnit pohodlnější cestování. Rádi bychom proto ještě letos pokračovali instalacemi v dalších lokalitách po celé České republice,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

V nákupních řetězcích lidé tráví desítky minut a současně je zde přirozené zázemí pro řidiče. Jde tedy o místa ideální k dobíjení elektromobilů. Síť lokalit Kaufland je pro naše záměry zajímavá i díky svému celorepublikovému pokrytí. Trendem posledních let se navíc stává rychlé dobíjení umožňující řidičům po krátkém přerušení pokračovat v jízdě,“ nechal se slyšet Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

V České republice jsou aktuálně registrovány téměř 2 tisíce elektromobilů. Jen loni přibylo 400 vozů na elektrický pohon, letos zatím více než 200. Odhady dalšího vývoje v horizontu několika let hovoří o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze