Dceřiná společnost České pošty bude využívat Renault Kangoo Z.E.

Dceřiná společnost České pošty bude využívat Renault Kangoo Z.E.
  • Papírový dojezd elektromobilu od francouzské automobilky je 270 kilometrů
  • Česká pošta už v minulosti testovala dva elektromobily

Vozový park společnosti Česká pošta Security (ČPS) se rozrůstá o dva nové elektromobily. Obohatí jej dvojice vozů typu Renault Kangoo Z.E. Dceřiná společnost České pošty tak díky přechodu na čistší formu přepravy bude šetrnější k životnímu prostředí.

ČEZ zapůjčit České poště Renault Kangoo Z.E.

Test takového projektu na vlastním byznysu je pro nás velká výzva. Nechtěli jsme ekonomicky zatěžovat mateřskou společnost Českou poštu, pouze jsme od ní čerpali její zkušenosti s elektromobily. První dva vozy jsme nakoupili sami a díky marketingové spolupráci se společností ČEZ ESCO jsme dokázali snížit provozní náklady na obě auta. Náš partner si zase díky spolupráci může ověřit možnosti pro rozvoj sítí. Je to výhodné pro všechny partnery, naše klienty i obyvatele města,“ říká jednatel společnosti Česká pošta Security Tomáš Hampl.

Oceňujeme, že se Česká pošta Security se příkladně zapojí do propagace elektrických aut a stane se inspirací i pro další firmy v sektoru logistiky, rozvážky či spedičních služeb. Rádi dáme k dispozici zkušenosti největšího hráče v tuzemské elektromobilitě, zejména know-how našich specialistů a benefity vyplývající z dlouhodobé spolupráce s automobilkami. Právě díky těmto skutečnostem umíme vozidla integrovat do firemních i municipalitních flotil za zajímavých podmínek,“ říká Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO. Dvojice nových městských vozů doplněná logem Bezpečně a bez emisí bude pro společnost ČPS zajišťovat tzv. lehkou logistiku. Renault Kangoo Z.E. nabízí 33kWh baterii a dojezd až 200 kilometrů. Palubní nabíječka vozu umožňuje nabíjení výkonem 7 kW, což znamená dobu nabíjení okolo 6 hodin.

Nájezd pro zajištění obsluhy všech klientů máme měsíčně skoro 2 000 kilometrů. Rozdíl v nákladech na pohonné hmoty je u elektromobilů při stejné najeté vzdálenosti až 4 000 korun měsíčně. Úspory jsou tedy značné a investice by se měly vrátit zhruba do dvou let,“ uvedl Tomáš Hampl.

Samotná Česká pošta už má s elektromobilitou a jinými způsoby ekologické přepravy zkušenosti. V roce 2016 testovala po dobu šesti měsíců ve spolupráci se společností ČEZ dva elektromobily, určené pro doručování balíků a listovních zásilek. Dlouhodobě také Česká pošta patří mezi firmami k těm nejekologičtějším díky tomu, že velkou část jejího vozového parku tvoří auta využívající pohon CNG.

Technické parametry Renault Kangoo Z.E. 2-místný

Kompletní specifikace
Konstrukcedodávka, 4 666 × 1 829 × 1 810 mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon44 kW, 60 koní, točivý moment: 225 Nm
Baterie33 kWh
Nabíjeníkonektory: Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 15,2 kWh / 100 km, dojezd: 200 km
Cena od699 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze