Cupra je vítězem prvního závodu cestovních elektromobilů na světě

Cupra je vítězem prvního závodu cestovních elektromobilů na světě
Fotografie: Cupra
  • Mikel Azcona se stal v PURE ETCR prvním „Králem víkendu“ poté, co na italském závodním okruhu Vallelunga získal maximální možný počet bodů
  • Mattias Ekström skončil na stupních vítězů a v průběžném pořadí mistrovství je třetí; Jordi Gené byl v prvním podniku sezony čtvrtý
  • Závodní vůz Cupra e-Racer je v čele prvního mistrovství cestovních elektromobilů na světě

Cupra e-Racer a Mikel Azcona se vítězstvím v premiérovém podniku mistrovství PURE ETCR pro výhradně elektricky poháněné závodní cestovní vozy různých značek zapsal do historie. Azcona získal na závodním okruhu Vallelunga (Itálie) maximální možný počet bodů, a stal se prvním „Králem víkendu“ a lídrem mistrovství.


Naším vítězstvím v prvním víkendu PURE ETCR jsme se zapsali do historie,“ řekl Azcona poté, co s velkým úsměvem na tváři vystoupil ze závodního vozu Cupra e-Racer. „Mám velkou radost. Naše Cupra byla po celý víkend velmi rychlá a tým odvedl skvělou práci. Tento nový formát se mi líbí a uděláme vše pro to, abychom si vedoucí postavení v této revoluční podobě závodů cestovních vozů udrželi.

Tým Zengő Motorsport X Cupra byl v italském podniku PURE ETCR nepřekonatelný. Azcona, který v letošní sezoně závodí také s vozem Cupra Leon Competición ve WTCR a TCR Europe, zvítězil ve všech soubojích ve své skupině – Pool A – a postoupil do superfinále, kde proti němu stálo pět dalších vozů. Ve finálovém závodě na sedm kol měl k dispozici nejvyšší výkon 300 kW s možností využít funkci krátkodobého zvýšení výkonu na 500 kW („Power Up“). Mikel projel cílem před všemi ostatními jezdci. Španělský jezdec to však neměl snadné, protože musel startovat z šestého – posledního – místa kvůli poškozené pneumatice v předchozí jízdě. Mikel však předvedl skvělý výkon a odvážnými předjížděcími manévry se propracoval až do čela startovního pole. Jordi Gené za volantem druhého vozu Cupra e-Racer skončil v tomto závodě na druhém místě.


Mattias Ekström a Dániel Nagy, další dva jezdci týmu Zengő Motorsport X Cupra, bojovali ve skupině Pool B. Oba odváděli za volantem závodního elektromobilu Cupra výborné výkony a posunuli značku do čela hodnocení. Přestože Ekström startoval do finálového závodu z posledního místa, dokázal většinu svých rivalů ukázkovým předjížděním překonat. V superfinále B obsadil druhé místo a v celkovém hodnocení skončil také na stupních vítězů jako jezdec s třetím nejvyšším počtem bodů dosaženým během celého víkendu. Nagy, nejnovější člen týmu, dokončil finálový závod na šestém místě.

Do PURE ETCR jsme vstoupili skvěle! Cupra e-Racer prokázala, že je pro toto mistrovství perfektním vozem. Vítězství je výsledkem, který si celý tým Zengő Motorsport X Cupra zaslouží, a také důvodem, proč jsme zde,“ řekl Xavi Serra, vedoucí oddělení Cupra Racing. „Upřímně blahopřeji Mikelu Azconovi, prvnímu lídru PURE ETCR po nezapomenutelném výkonu.

Azcona byl korunován „Králem víkendu“. Toto ocenění získává vítěz každého podniku po získání maximálního počtu 77 bodů. Azcona tak po prvním podniku vede průběžné hodnocení mistrovství. S malou ztrátou za ním následují další dva jezdci Cupra, Ekström (69 bodů) a Gené (58 bodů) na třetím a čtvrtém místě, zatímco Nagy (31 bodů) je devátý. Další podnik mistrovství se uskuteční na závodním okruhu Motorland-Aragon (Španělsko) o víkendu 9. až 11. července.

tisková zpráva
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze