Chemický koncern BASF začne ve Finsku vyrábět baterie pro elektromobily

Chemický koncern BASF začne ve Finsku vyrábět baterie pro elektromobily
  • Společnost BASF byla dříve známá zejména díky magnetofonovým páskám
  • Chemický koncern BASF se nyní připravuje na výrobu baterií pro elektromobily

Finské městečko Harjavalta má být první z plánované sítě závodů firmy BASF na výrobu materiálů pro nový typ baterie. Ty budou zásobovat evropský automobilový trh. Podnik se bude nacházet v blízkosti niklové a kobaltové rafinerie. BASF si od továrny slibuje zázračné parametry nové baterie. Výstavba provozu v Harjavaltě je součástí vícefázového investičního plánu ve výši 400 milionů eur. BASF to oznámil v loňském roce. Společnost jeho prostřednictvím podporuje agendu EU v otázce akumulace energie.

Přibližujeme se dosažení své vize: nárůstu dojezdové vzdálenosti elektromobilu na jedno nabití ze stávajících 300 na 600 km, poloviční velikosti baterie při dvojnásobné životnosti a snížení doby nabíjení na 15 minut, to vše do roku 2025,“ prohlásil Jeffrey Lou, prezident BASF.

BASF chemická výroba baterií

Firma BASF se domnívá, že pokud by evropské firmy do elektromobility neinvestovaly, zřejmě by promarnily podobnou příležitost, jakou nabízely v 80. letech počítače, v 90. letech internet a v minulém desetiletí solární panely. „Statistiky výrobců hovoří jasně: prodej elektromobilů za prvních šest měsíců letošního roku meziročně vzrostl prakticky ve všech zemích EU v řádu desítek až stovek procent, průměrný nárůst za celou Unii činí 40,3 %,“ zdůrazňuje jednatel českého zastoupení BASF Filip Dvořák.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze