Aston Martin ukázal v Šanghaji nový elektrický služebák Jamese Bonda

Aston Martin ukázal v Šanghaji nový elektrický služebák Jamese Bonda
  • Bude disponovat výkonem přes 600 koní
  • Dojezd by měl být přes 300 kilometrů
  • Vůz bude podporovat ultrarychlé nabíjení

Automobilka Aston Martin na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji odtajnila detaily o novém Aston Martinu Rapide E, o kterém se nedávno spekulovalo jako o novém služebním voze filmového Jamese Bonda. Nový Rapide E nabídne výkon 609 koní a dojezd 320 km na jedno nabití. Potěší však i funkcí rychlého nabíjení, se kterým budete zpátky na cestě během velmi krátké doby. Aston Martin Rapide E je vůbec první čistě elektrický model britského výrobce.

Aston Martin Rapide E

Zatímco původní Rapide ukrýval pod přední kapotou úchvatný 6litrový motor V12, u modelu Rapide E byste našli speciální schránku vyrobenou z Kevlaru a karbonu. Ta ukrývá 5 600 lithium-iontových článku o kapacitě 65 kWh, které napájí dvojici elektromotorů na zadní nápravě. To poskytuje vozu výkon 448 kW (609 k) a 950 Nm točivého momentu, což by mělo stačit k akceleraci z 0 na 96 km/h během necelých 4 sekund. Maximální rychlost by měla být omezena na 250 km/h. Automobilka odhaduje dojezd na jedno nabití na 320 km podle standardů WLTP.

Rapide E si bude rozumět jak s rychlonabíječkami o výkonu 400V 50 kW, tak s nabíječkami o výkonu 800V 100 kW. V případě použití druhého typu pak není problém získat dojezd až 320 kilometrů během jedné hodiny nabíjení. Vůz je navíc osazen i interní rychlonabíječkou, která umožní plné nabití během 3 hodin.

V interiéru se to hemží nejnovějšími technologiemi. Řidič má mimo jiné k dispozici nový 10palcový digitální přístrojový štít a jízdní režimy GT, Sport a Sport+. Nový Rapide E by se měl stát prvním produkčním elektromobilem věhlasné automobilky.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze