Aplikace My BMW zkontroluje pneumatiky, upozorní na zloděje a naplánuje vaše cesty

Aplikace My BMW zkontroluje pneumatiky, upozorní na zloděje a naplánuje vaše cesty
Fotografie: Petr Vojtěch, fdrive.cz
  • Nově bude možné přes aplikaci sledovat aktuální informace o tlaku v pneumatikách
  • Majitelé iPhonů budou moci pomocí technologie UWB odemknout, nastartovat a také zamknout bez nutnosti vyndat telefon z kapsy
  • Aplikace dokáže automaticky naplánovat cesty podle kalendáře uživatele

Aplikace My BMW slouží od svého uvedení v červenci 2020 jako univerzální rozhraní pro automatizovanou komunikaci mezi řidičem a vozidlem. Současně s tím zákazníkům poskytuje přímé spojení prostřednictvím telefonu s BMW Autorizovanými Dealery a se značkou BMW jako takovou. Lze ji využít například k plánování cestovních tras a jejich přenosu do navigačního systému vozu, domlouvání servisních prohlídek, vyžádání informací o stavu vozidla nebo zjišťování nejnovějších informací o značce BMW.

Kromě toho jsou v závislosti na výbavě konkrétního vozu k dispozici také služby vzdálené obsluhy, jako je zamykání a odemykání dveří. Nabídka funkcí aplikace My BMW bude v listopadu 2021 opět rozšířena o různé nové možnosti. Patří mezi ně například ve srovnání s konkurencí jedinečná digitální diagnostika pneumatik, která řidiči poskytne komplexní informace o stavu pneumatik jeho vozu.

Aplikace My BMW a infotainment BMW 630d

Aktualizovaná aplikace My BMW obsahuje následující nové funkce:

  • Ukazatel tlaku v pneumatikách poskytuje uživateli informace o aktuálním tlaku v pneumatikách zjištěném systémem monitorování tlaku. Jako další informace jsou uvedeny doporučené hodnoty tlaku pro každou nápravu. Uživatel tak může z pohodlí domova zkontrolovat, zda je aktuální tlak vzduchu v pneumatikách vozidla správný.
  • Digitální diagnostika pneumatik – poprvé je použitý zcela nově vyvinutý systém detekce ztráty tlaku v pneumatikách. Díky cloudovému algoritmu lze nyní případné ztráty tlaku vzduchu v pneumatikách odhalit mnohem dříve než pomocí systému monitorování tlaku vzduchu v pneumatikách instalovaného ve vozidle. Právě to umožňuje diagnostická funkce implementovaná pomocí umělé inteligence (AI) do výpočetních systémů BMW. Jakákoliv ztráta tlaku je řidiči oznámena prostřednictvím aplikace My BMW spolu s doporučenými opatřeními. Statistické informace a metody umělé inteligence je možné rovněž využít k předpovědím opotřebení pneumatik vozidla, takže lze určit zbývající životnost pneumatik do dosažení doporučené minimální hloubky dezénu.

Vzhledem k tomu, že tyto informace jsou ve výpočetních systémech BMW k dispozici téměř v reálném čase, lze v případě potřeby – a pokud zákazník souhlasí – rychle poskytnout proaktivní pomoc, například vhodnou výměnu. Digitální diagnostika pneumatik informuje zákazníka nezávisle na vyžádání, tedy informaci o potřebě zásahu zašle samočinně. Informace je zasílána podle možností daného trhu, ale kontaktními kanály obecně jsou zprávy Teleservice, e-mail, stejně jako aplikace My BMW. Digitální diagnostika pneumatik je k dispozici pouze u BMW. Zpočátku je v nabídce pro modely BMW iX a BMW i4 a následovat bude její rozšíření na širokou škálu modelů. Zavádění bude probíhat postupně. Funkce je v Německu, Velké Británii, Norsku, USA a Kanadě k dispozici již od 11. listopadu.

  • S BMW Digitálním klíčem Plus má uživatel možnost odemknout, nastartovat a také zamknout vozidlo, aniž by musel vyndat chytrý telefon z kapsy. K tomuto účelu se používá ultraširokopásmová technologie (UWB), která se vyznačuje přesnou lokalizací s maximální možnou bezpečností. BMW Digitální klíč Plus je určen pro Apple iPhone a lze jej předat pěti dalším uživatelům. Tato funkce bude zprovozněna s novým BMW iX a postupně se rozšíří i do dalších budoucích modelů značky BMW.
  • Remote Theft Recorder – Dálkový záznamník v případě neoprávněného vniknutí do vozu – informuje zákazníka pomocí notifikace na aktivaci alarmu vozidla. Současně dojde po spuštění poplašného systému k zaznamenání okolí vozu a interiéru vozidla pomocí kamer. Obrazový materiál si zákazník může stáhnout a prohlédnout v aplikaci My BMW. Tato funkce slouží k odstrašení potenciálních zlodějů. Pokud je však vozidlo přesto odcizeno nebo poškozeno, jsou k dispozici video (exteriérová kamera) nebo foto (interiérová kamera) důkazy. Pro využití této funkce musí být vozidlo vybaveno volitelným zabezpečovacím zařízením proti krádeži, parkovacím asistentem Plus a interiérovou kamerou.
  • Nová funkce Calendar Locations umožňuje zákazníkům synchronizovat svůj kalendář včetně seznamu plánovaných cest s aplikací My BMW. Místa spojená se záznamy v kalendáři se tak mohou zobrazovat přímo v aplikaci a není nutné je vyhledávat zvlášť. Tato místa lze také přenést přímo do navigačního systému vozidla. Synchronizovány jsou pouze záznamy z kalendáře na následujících 72 hodin.
  • Ukázkový režim Demo Mode umožňuje používání funkcí aplikace My BMW bez vlastního vozidla BMW. Uživatel si může vybrat mezi různými ukázkovými modely BMW a získat představu o různých funkcích aplikace, například těch určených pro elektromobilitu.

Aktualizovaná aplikace My BMW je k dispozici pro operační systémy iOS i Android a uživatel si ji může zdarma stáhnout prostřednictvím Apple App Store nebo Google Play Store.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze