Alza.cz nasazuje elektrokola a v Pardubicích postaví novou nabíjecí stanici

Alza.cz nasazuje elektrokola a v Pardubicích postaví novou nabíjecí stanici
  • Nákladní elektrické kolo uveze zásilku o hmotnosti 100 kilogramů
  • Alze se rozvoz pomocí elektrických kol osvědčil v Bratislavě
  • V Pardubicích postaví novou nabíjecí stanici kousek od své pobočky

Alza.cz posiluje svojí flotilu elektrických modelů. Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že si Alza.cz pořídila elektrickou dodávku Maxus EV80 a v rozšiřování elektrifikované flotily největší český e-shop pokračuje.

Další ekologickou posilou pro pražskou city logistiku je od listopadu také nákladní elektrokolo CykloTruck od českého výrobce 4AVs.eu. E-shop jím bude obsluhovat primárně centrum Prahy, kam chce v rámci jednoho rozvozového dne doručit až 30 objednávek. Rozvoz pomocí cyklokurýrů se firmě již velmi osvědčil v Bratislavě, kde tuto možnost zavedla přesně před rokem. Od té doby odeslala na kolech do špatně přístupného centra slovenské metropole zhruba 4 000 balíčků. Také v Praze očekává, že cyklokurýr předčí svou rychlostí standardní dopravce – nákladní kolo se snadněji pohybuje v zácpách a dokáže vjet i do prostor s omezením pro automobily.

Nákladní elektrokolo uveze až 100 kilogramů a bude vyjíždět do ulic z holešovického AlzaShowroomu denně od pondělí do pátku. V pilotním režimu bude nová služba prozatím součástí dopravy s názvem Nejvýhodnější doručení až domů. Zákazník si ji tedy nebude moci sám vybrat. Pokud však bude produkt vhodný k přepravě na kole, e-shop pro jeho doručení upřednostní vždy tuto možnost.

Alza pokračuje v rozšiřování dobíjecí sítě pro vozy s elektrickým pohonem. Nabíjecí stanice pod vlastní značkou AlzaPower již nabízí např. v Praze Holešovicích, v Brně nebo Bratislavě a v letošním roce k nim přidala další tři – v Říčanech (u AlzaBoxu), v Českých Budějovicích (u prodejny) a nejnověji také v Pardubicích. Jedná se o moderní zařízení od společnosti PRE, které vyniká jednoduchým ovládáním, a zájemci jej najdou vždy v těsné blízkosti prodejny Alzy. Dobíjení bude pro zákazníky zcela zdarma, čip pro obsluhu je k vyzvednutí u obsluhy prodejny. Další dobíjecí místa otevře firma u svých regionálních poboček opět v příštím roce.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze