Zajímavé čínské elektroSUV zamíří na trh v roce 2021. V lecčem překvapí

Zajímavé čínské elektroSUV zamíří na trh v roce 2021. V lecčem překvapí
  • Novinka s názvem HiPhi 1 má na jedno nabití zvládnout až 643 km
  • Dva elektromotory rozhýbou SUV z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy

Čína, Čína a zase ta Čína. Žádný jiný trh nevytváří tolik automobilů, které v Evropě neznáme. Kolikrát jde o poměrně zajímavá auta se zajímavou cenou, jen logo na kapotě je pro nás často velká neznámá. A předpokládám že ani takové HiPhi vám nic neříká.

HiPhi 1, o kterém píše electrek.co, je poměrně zajímavé elektrické SUV s dojezdem na jedno nabití až 400 mil, tedy zhruba 643 kilometrů. Všimnout si můžete velmi zajímavého designu a netypického otevírání dveří. Ty zadní se otevírají po vzoru Tesly Model X, kdy se část střechy otevře směrem nahoru, zatímco dveře se otevírají protisměrně, například jako u BMW i3. Auto můžete otevírat pomocí svého obličeje jako u smartphonů. Došlo také na výměnu zrcátek za kamery, podobně jako to má Audi e-tron či jak to bude mít nový elektromobil od Hondy.

I v interiéru můžete najít inspiraci Teslou. Tím myslím velký displej infotainmentu umístěný na výšku. V útrobách je 96kWh baterie a dva elektromotory, které toto SUV rozhýbou z klidu na sto za 3,9 sekundy.

HiPhi 1 by se měl na trh dostat v roce 2021 za dosud neznámou cenu. Primárně se bude prodávat na čínském trhu, ale společnost se netají touhou expandovat.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze