Volkswagen odsouvá příchod elektrického Golfu. Přijít má až za pět let

5
Volkswagen odsouvá příchod elektrického Golfu. Přijít má až za pět let
Fotografie: Volkswagen
  • Elektrický Golf dostal dvouletý odklad
  • Volkswagen aktuálně řeší modernizaci továrny a technologií
  • Příliš nepomáhá ani rostoucí čínská konkurence

Ikonický německý hatchback se stále chystá na přerod k elektrickému pohonu, ale podle Volkswagenu je stále příliš brzy. Kvůli rostoucím cenám součástek a technologií se elektrický Golf opět odkládá, což se mimo jiné týká i připravovaného elektrického SUV a dalších modelů. Německý výrobce se sice vrací ke kořenům a plánuje oživit některé ze svých nejprodávanějších modelů, ale jak to tak vypadá, je to těžší než se zdá. Původně měla nová generace Golfu dorazit v roce 2028, přičemž z nabídky měl na to konto zmizet model ID.3. Nyní se ale objevila zpráva, kterou potvrdil sám Volkswagen. V té se uvádí, že Golf s plně elektrickým pohonem dorazí o další dva roky později. To není úplně malý posun a za vše mohou rostoucí náklady v důsledku restrukturalizace závodu ve Wolfsburgu v Německu. Evropský automobilový gigant se navíc již loni dohodl na přesunu výroby benzínového Golfu do Mexika, což mělo uspořit další výrobní náklady.

Rozpočtová omezení spojená s modernizací Wolfsburské továrny zkrátka přišla a byla hlavně neodkladná. Výrobce se chce připravit na výrobu elektromobilů nové generace, kam patří například elektrický T-Roc. I jeho představení se nově dočkalo lehkého odkladu, což platí taktéž pro zmíněné přesunutí výroby současného Golfu do Mexika. Náklady na nové technologie a další prvky pro výrobu dvou nových elektrických modelů je potřeba přesunout do jiného investičního období. Ke zpoždění nové generace Golfu přitom dochází v době, kdy v závodě ve Wolfsburgu roste velkým tempem napětí. Tamní výrobní linky neběží kvůli technickým a technologickým poruchám. Díky tomu by mohla produkce vozidel klesnout až o tisíce kusů týdně. Volkswagen přitom trápí i rostoucí konkurence, mezi kterou se řadí například BYD či Lynk & Co. I z toho důvodu je německý výrobce pod tlakem, který si jednoduše začíná vybírat daň.

Diskuze ke článku
Martin Bednarski
Martin Bednarski
Aneb jak Číně přenechat velkou část trhu, která se bude za 5 let těžko získávat zpět
Petr Koupil
Petr Koupil
Ohledně nástupce ID.4 taky nic nového? Oni chtějí el.auta odpískat, nebo co?
Jan Liška
Jan Liška
Naposledy upraveno: 17. 9. 15:25
Já myslím, že to ničemu nevadí, důležitější než elektrický golf je příchod generace ID.Polo a
příbuzných modelů s předním pohonem. Koneckonců, jsou stejně velké jako například Golf MK3/4, což byla ve své době zcela dostačující rodinná auta. A pořád tu je ID.3.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze