SUV Model Y od Tesly bude mít extrémně málo kabeláže. Víme přesně kolik metrů

SUV Model Y od Tesly bude mít extrémně málo kabeláže. Víme přesně kolik metrů
1
  • Zmenšení objemu kabeláže zrychlí výrobu, ušetří peníze a minimalizuje poruchovost
  • Model Y by měl přijít na trh mezi rokem 2019 a 2020

Tesla Model Y by se měla postavit do segmentu malých SUV nebo crossoverů pod Model X. Vznikla by tak celá řada S, 3, X, Y. Model Y by měl využít platformu aktuálního Modelu 3 a ušetřit tak docela významnou finanční částku při vývoji a navíc celý proces urychlit. Elon Musk se ale zmínil o jedné maličkosti, která však může mít významný přínos hned v několika oblastech. Nový Model Y totiž bude mít rekordně málo kabeláže.

Render možného vzhledu Tesly Modelu Y

V takovém Modelu S najdete přes 3 kilometry kabelů, které dělají vůz komplikovaný a zároveň o dost těžší. Nový Model 3 s 1,5 kilometry kabelů je na tom už o mnoho lépe a je srovnatelný s konvenčními vozy (klasická Škoda Superb má kabelů 1,6 kilometrů). Redukce kabelů má však limity pravděpodobně někde úplně jinde, Model Y by jich totiž měl mít pouze 100 metrů. Nevíme jak to chce Elon Musk provést, ale to naštěstí není náš problém. Díky tomu by tak malé SUV mohlo být o mnoho lehčí, jednodušší a tím i méně poruchové.

Na uvedení na trh si ale ještě počkáme, předpokládané datum se pohybuje mezi rokem 2019 a 2020. Méně kabelů také znamená urychlení výroby a zmenšení nákladů, třeba nás tak Elon překvapí ještě dříve. Ruku do zásuvky bychom za to ale nedali.

Zdroj: carscoops.com

Diskuze ke článku
jouda
3km kabelů znamenají, že tahají 750 drátů skrz celé auto? Ale na první auto je to ok.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze