O nový elektrický Cadillac je enormní zájem. Vůz se okamžitě vyprodal

3
O nový elektrický Cadillac je enormní zájem. Vůz se okamžitě vyprodal
Fotografie: GM
  • První vyrobené kusy se objeví na silnicích počátkem příštího roku
  • Základem se stane verze s pohonem zadní nápravy
  • Speciální edice Debut Edition se vyprodala za 19 minut

Koncem tohoto týdne spustil Cadillac objednávky na svůj první elektrický crossover Lyriq, který se okamžitě vyprodal, jak píše electrek.co. Jak je to možné? Zákazníky nejspíše dostaly jak vynikající parametry, tak i speciální výbava dostupná pro uvítací edici Debut Edition. Právě ta se již nedá sehnat a všechny její kusy se podařilo vyprodat za 19 minut. To je velký úspěch pro Cadillac a ani jeho vedení nejspíše nečekalo tak enormní zájem.


Za v přepočtu 1,3 milionu Kč si tak každý šťastlivec zakoupil 4,9 metru dlouhý crossover, v jehož útrobách se skrývá 100kWh baterie. Dojezd vozu činí přibližně 500 km, standardem je pohon zadní nápravy a možnost 190kW nabíjení. Palubní desku zdobí 33" LED displej, zobrazující miliardu barevných odstínů, zatímco o lepší zážitek z jízdy se postará prémiový audiosystém AKG Studio s 19 reproduktory. V této edici pak každý dostane i 22" disky kol a adaptivní odpružení.

Výroba vozu bude probíhat v továrně Spring Hill v americkém státě Tennessee, přičemž příští rok dorazí na trh i verze s pohonem obou náprav. U té je otázkou, zda bude využívat stejnou 100kWh baterii, nebo se Cadillac rozhodne pro instalaci baterie s ještě větší kapacitou. Každopádně se jedná o velmi luxusní rodinný vůz, který bude patřit k tomu nejlepšímu v nabídce Cadillacu.

Technické parametry Cadillac Lyriq základní

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 996 × 1 977 × 1 623 mm, 2 545 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon255 kW, 347 koní, točivý moment: 440 Nm
Baterie100 kWh
Nabíjenírychlonabíjení: 190 kW, palubní: 11,5 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?
Cena od1 399 900 Kč
Související články