Mercedes-AMG Project ONE se ukázal v České republice

Mercedes-AMG Project ONE se ukázal v České republice
5
  • Stalo se tak o víkendu na akci Legendy
  • Hypersport má výkon více jak 1 000 koní
  • Vznikne pouze 275 kusů

Spousta lidí si ke svým padesátým narozeninám nadělí nějaký hezký dárek. Výjimkou nebývají ani společnosti a u automobilek to platí dvakrát tak. Tak třeba takový Daimler si k padesátiletému výročí sportovní divize AMG postavil hypersport Mercedes-AMG Project One.

AMG Project ONE mělo světovou premiéru na frankfurtském autosalonu minulý rok. Na tiskovou konferenci dorazil i samotný Lewis Hamilton. On sám pomáhal tuto Formuli 1 pro dvě osoby, jak auto Mercedes přezdívá, ladit.

Poprvé tento hypersport, který vznikne jen ve 275 kusech, zamířil i do České republiky. O víkendu se ukázal na akci Legendy. O pohon tohoto hybridního hypersportu se stará 1,6litrový přeplňovaný šestiválec a trojice elektromotorů. Dva z nich pohánějí přední kola, třetí pomáhá těm zadním. Samozřejmostí je pohon všech kol, na která přenáší sílu převodovka AMG SpeedShift. Zrychlení je otázkou šesti sekund, avšak nikoli z klidu na sto, ale rovnou na dvě stě. Výkon činí více jak 1 000 koní a co se týká maximální rychlosti, pokoří i 350 km/h.

Diskuze ke článku
Jirka
Nádhera
Jindra Mitter
V čem teď jezdíš? Ale Mercedesem 1.6. Aha ...Tak to není nic moc.
sypač
někde psali 50TKM a motor zralý na repas to je fuj od mercedesu pokud je to pravda, na legendarní CLK GTR to stejně nemá ani po kotníky...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze